fbpx

Чи потрібне відеоспостереження в офісі

Суспільство 12:48, 29.07, 2021

До встановлення систем контролю доступу, задля безпеки та контролю робочого часу, співробітники відносяться досить лояльно. Тоді як потенційна поява відеоспостереження часто викликає напруження, провокує появу багатьох питань.

Чому виникає потреба відеоспостереження?

Першочергово ця опція покращує фактор безпеки. Камери встановлюються в бухгалтерії, на складах та у приміщеннях, де буває багато відвідувачів. Розрахунок зрозумілий: факт наявності відеоспостереження запобігає злочинним діям. У таких випадках рекомендується встановлювати камери у видимих зонах, або розмістити таблички з інформацією про ведення відеозапису. Також опція стане надійним помічником у вирішенні гострих конфліктів між співробітниками. Ще функціонал може бути корисним при розв’язанні складних ситуацій між представником компанії та клієнтом, усуненні претензій з тієї чи іншої сторони.

Чи потрібне відеоспостереження в офісі 1

Третій важливий аспект – підвищення якості використання робочого часу підлеглими. Найбільш важливий тут фактор підсвідомості: людина розуміє, що ведеться нагляд, тому більшу частину часу проводить за виконанням робочих обов’язків. Відвідування сторонніх сайтів, ігри, або інші способи розваг стають дискомфортними. Наявність відеокамер дисциплінує, надмірно тривалі чаювання скорочуються, частота перекурів зменшується.

Ризик переходу за рамки дозволенного

Але користь будь-якої розумної ідеї, у тому числі впровадження відеоспостереження, може звестись нанівець. Особливо якщо керівництво почне перегинати палицю, перетворювати робочу атмосферу на клубок нервів та роздратування. Спровокувати таку зміну настроїв може:

  • перехід етичних кордонів, встановлення камер у вбиральнях;
  • використання опції як розваги, спостереження за іншими замість вирішення своїх основних справ;
  • надмірно часті претензії до підлеглих відносно помічених дрібних недоліків.

Продовження подібної політики приведе до звільнення цінних фахівців. Важливо розуміти міру, не акцентувати постійно увагу на камерах, щоб люди були сконцентровані на основних завданнях, та продовжували з задоволенням приходити на роботу. Але відстежувати без фанатизму, та в деяких моментах корегувати обставини цілком доцільно. Коректне використання відеоспостереження дозволить запобігти конфліктним ситуаціям та оптимізувати робочий час. Наскільки воно буде допомагати чи заважати співробітникам – залежить від його мудрого застосування.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: