fbpx

На Прикарпатті перевірять, чи всі підрядники встановили банери і борди "Великого будівництва", - це обов'язкова умова

Політика 13:45, 20.07, 2021

Голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук провела нараду з керівниками підрозділів адміністрації, головами місцевих громад та РДА, зокрема йшлося про реалізацію ініційованої президентом Зеленським програми «Велике будівництво» на Прикарпатті.

Директор департаменту будівництва ОДА Володимир Рачкевич повідомив, що в рамках програми “Велике будівництво» в області у 2021 році реалізуються 13 об’єктів, 11 з них перехідні з попереднього року.

«Загалом на 13 об’єктах середня готовність 62,3%, а динаміка за останній тиждень 1%. Це показники, над якими треба задуматися. Треба докласти всіх зусиль, щоб на всіх ризикованих об’єктах була покращена ситуація і будівельні роботи йшли тими темпами, якими мали б іти. Динаміка 1% – це та динаміка, яка нашу область ставить на одне з останніх місць», – сказав Рачкевич.

У зоні ризику зараз перебувають три об’єкти: школа у Красноїллі, школа у Чукалівці і культурно-мистецький об’єкт «Дзбан» у Косові.

Чиновник наголосив, що важливим проблемним питанням є інформування населення про програму «Велике будівництво».

«Для інформування населення про ініціативу президента України щодо реалізації програми «Велике будівництво», а також приведення інформації про програму для єдиного стилю було розроблено брендбук «Велике будівництво»», – поінформував Радкевич.

Він зазначив, що розміщення інформаційних банерів та білбордів є обов’язковою умовою будівництва.

За його словами, до останнього тижня на більшості об’єктів такі брендбуки були відсутні. Але за даними на ранок 20 липня, майже на всіх об’єктах ця вимога виконана.

«Ми при об’їздах будемо перевіряти достовірність цієї інформації», – сказав Рачкевич.

Директор департаменту також наголосив на потребі щотижневої звітності та наповнювання фотобанку проєкту.

«Окремо хочу зупинитися на фотобанку. Фотобанк є одним з основних джерел інформації, яке аналізується Кабінетом міністрів, Офісом президента. І незалежно від того, як гарно ви працюєте на об’єкті, яка у вас динаміка росту, якщо будемо давати неякісні фотографії у фотобанк, то ми завжди будемо мати проблеми… Кожна фотографія повинна відображати динаміку, що щось робиться. Коли фотографія повторяється, то виникають питання до нас».

Народний депутат від «Слуги народу» Василь Вірастюк, який був присутній на нараді в ОДА, звернув увагу Володимира Рачкевича на відсутність інформаційних бордів про програму «Великого будівництва» вздовж дороги до села Пасічна.  

 «Ми проїхали 4 км дороги, на якому не встановлено жодного борда «Велике будівництво», хоча встановлені дорожні знаки про ремонт дороги і обмеження швидкості», – сказав Вірастюк.

Нардеп також попросив постійно нагадувати підрядникам про необхідність встановлення інформаційних матеріалів.

«Хотів би пригадати момент, де на техніці одного з підрядників були відсутні наклейки і будь-яка інформація про те, що ведеться «Велике будівництво», і тим самим вони мали можливість маніпулювати громадами. Громада розуміла, що конкретна людина робить для них дороги, а не за рахунок держави.

Прошу перевірити наявність бордів і висвітлення у соцмережах. Щоб кожен з підрядників обов’язково вказував, що це є програма президента «Велике будівництво»», – додав Вірастюк.

Радкевич пообіцяв врахувати зауваження нардепа.

Голова обласної адміністрації Світлана Онищук зазначила, що роботу директора департаменту вважає незадовільною.

«Питання мегаважливе для області, але, на жаль, наша область на останніх позиціях в державі. Область туристична, область, де терміново треба втілювати ці проєкти, а ми по темпах в нашій державі займаємо останні позиції. Це ситуація не є добра, вона критична», – сказала Онищук.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: