fbpx

"Це теж практично війна": Тарас Масляк про три перші смерті в ЦМКЛ

Здоров'я 09:49, 06.04, 2020

Головний лікар Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні Тарас Масляк на своїй сторінці в мережі періодично інформує міську спільноту про стан справ із лікуванням хворих на коронавірус у медзакладі. Сьогодні він розповів про три смертельні випадки в ЦМКЛ.

“Ми маємо розуміти, що ситуація є справді серйозна: прикро, сумно, але так є. Я надіюсь, що мене сильно не прокритикують мої побратими, але ті люди, які були на війні колись чи на тій, яка є ці роки на Сході… все, що відбувається зараз з коронавірусом, – це теж практично війна. Але ми тут усі разом: хворі ви, чи здорові, чи лише носії…” – пише головний лікар ЦМКЛ Франківська.

Масляк емоційно наголошує на безвідповідальності, з якою стикається.

“Є вищі рівні безвідповідальності як до себе, так і до інших. Сьогодні робили обхід з працівниками, було встидно в деяких моментах, бо ми наголошуємо: Ось захисний одяг, носіть його! Але в одному відділенні медики були без засобів особистого захисту. А тоді виникає питання: хто повинен бути винним? Ми забезпечили людей всім, чим треба, але, як бачу: ми самі не хочемо над собою працювати і себе захищати. На жаль, бачу це як по тих людях, що пішли на шашлики, так і по своїх працівниках. Мабуть, ми дойдемо до Італії і будемо недалеко від них”, – ділиться лікар.

КУРС писав, що хворих на пневмонію із підозрою на коронавірус у ЦМКЛ приймають три відділення, їхній потік відокремлений від решти ургентних хворих.

На сьогодні у лікарні є 138 чоловік з пневмоніями, з них приблизно 62 пройшли позитивно тест на COVID-19.

До вчорашнього дня смертей не було, інформує Масляк. Вчора в ЦМКЛ померли 3 людей, які мали пневмонію.

“Правда, я повинен наголосити: усі ці люди мали суміжні тяжкі патології. Одна людина мала онкозахворювання, інша гангрену та ниркову недостатність, третій пацієнт мав цукровий діабет і легеневу недостатність. Усі ці люди мали ослаблений імунітет та хронічні захворювання”, – пояснює він клінічну картину.

Від сьогодні в лікарні чекають відповіді по ПЛР для частини тих, у кого брали на цей аналіз раніше.

“Чи воно пітвердиться, чи ні, особливої ролі в терапії немає – лікування практично те саме. Але основним фактором є ізоляція. Будьте здорові і бережіться. Залишайтеся вдома та мийте руки”, – звернувся лікар до франківців.

Сам Тарас Масляк для профілатики поряд із заходами безпеки щодня натще з’їдає зубок часнику і “алкоголь більше 60% по 30 грам для дезінфекції ротової порожнини” – каже, що деякою мірою прислухається до тих порад, які дають світові медики.

Нагадаємо, у франківських лікарнях померли троє людей, – їх перевірять на COVID-19

Лише найважливіші новини Івано-Франківська та області у Telegram 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: