Головлікар ЦМКЛ Івано-Франківська Тарас Масляк відтепер буде наживо на своїй сторінці відповідати на запитання містян з приводу ситуації в лікарні та організації процесу лікування хворих на коронавірус.
Про це він повідомив у своєму першому відео. Тарас Масляк пояснив, що має багато звернень від франківців як адміністратор і вважає за потрібне до кінця епідемії комунікувати з громадою з нагальних питань.
З початку січня в ЦМКЛ, поінформував головлікар, проліковано 347 пацієнтів із пневмоніями. Зараз в стаціонарі 151 хворий з таким діагнозом. З них у 76 випадків експрес-тестами підтверджено коронавірус. Шестеро хворих в реанімації на “сіпапах” – масках, які забезпечують вентиляцію легенів.
За попередню ургенцію поступило 17 хворих, у 6 – позитивні експрес-тести. Вчора поступило 14 пацієнтів, у 6 також підтвердження.
Лікарня поділена на два блоки, один з них інфекційний. Має два відокремлені входи і два виходи.
КУРС писав: “Потрібні чергові лікарі”: головлікар ЦМКЛ звернувся до медиків Франківська
“На сьогодні лікарні бракує медсестер, нянечок і санітарів. Також лікарів-терапевтів, які могли би надавати допомогу хворим із пневмоніями. Я звертався до колег у місті, готовий взяти на роботу на цей період, а можливо, і надалі”, – зазначив Тарас Масляк.
Пацієнтів із імовірним діагнозом коронавірус та підтвердженим, за словами Масляка, намагаються лікувати коштом міського бюджету. Але коштів не вистачає.
“Сьогодні ми лікуємо ускладення коронавірусної інфекції – це пневмонії. Робимо це якомога якісніше. Але, на жаль, люди помирають. Останні дві смерті – це були люди похилого віку з супутніми патологіями. Жінка мала онкологічне захворювання крові”, – поінформував він.
Протестували 35 медиків експрес-тестами, всі були від’ємні. Періодично тестування будуть повторювати, каже Масляк, щоби медичні працівники ЦМКЛ не стали “епідемічною бомбою”.
За словами Масляка, друга хвиля підвищення захворюваності на коронавірус може бути у Франківську та в області після Великодніх свят.
“Прогнозувати розвиток епідемічної ситуації можна буде після наших релігійних свят, – вважає лікар. – Всі, певно, бачили, як наші священники з одної ложечки причащають парафіян. Не тільки у нашому великому і славетному місті Франківську, але й по всіх селах. Треба бути на сторожі. Після цих свят може бути друга хвиля, другий сплеск коронавірусу. Бо зараз, як ми бачимо, захворюваність не наростає”.