Міністерство оборони України спільно з Міністерством охорони здоров’я представили проєкт цифровізації військово-лікарських комісій, пише КУРС з посиланням на Міністерство оборони України.
За словами заступника міністра оборони Сергія Мельника, принципи роботи ВЛК не змінювались десятиліттями, тому містять багато недоліків, зайвих бюрократичних ускладнень, корупційних ризиків.
В Міноборони визнали, що сучасна система ВЛК має двосторонні недоліки. З одного боку, вона дозволяє окремим особам уникати військової служби без законних підстав, а з іншого – не запобігає потраплянню на службу людей з серйозними захворюваннями, що створює додаткові труднощі для Збройних сил.
Реформа дозволить розділити рішення військово-лікарської комісії на два окремі набори даних – медичний і адміністративний. Одні фахівці проводитимуть медичний огляд для ВЛК, а інші – аналізуватимуть анонімізовані результати цих медоглядів.
Для проходження військово-лікарської комісії більше не потрібно буде йти до ТЦК. Військовозобов’язані зможуть самостійно обрати лікарню, де проходитимуть медогляд. Дані звідти потраплятимуть в Електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ).
Анонімізовані дані надходитимуть на випадкову комісію, члени якої не знатимуть, чиї документи розглядають. Це унеможливить маніпуляції та зловживання.
«Ця реформа потрібна, щоб військовозобов’язані могли довіряти системі. Проходити медогляд у цивільних закладах. Відчувати, що їх права захищені й що після медогляду їх одразу не визнають придатними, якщо у них насправді є якісь хвороби. Наша пропозиція – створити прозорий і зрозумілий шлях, який створить підґрунтя для довірливих стосунків й зробить так, щоб виносилися справедливі висновки», – зазначила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
Впровадження реформи відбуватиметься у три етапи та має завершитися у листопаді 2025 року.
Нагадаємо, у Франківську суд оштрафував чоловіка, який за 6000 доларів обіцяв “непридатність” від ВЛК