fbpx

Де використовуються резистори

Суспільство 12:13, 03.07, 2020

Резистори – це пасивні електронні прилади, які чинять опір електричному струму. Резистори використовують для регулювання струму в електричних ланцюгах. Основною характеристикою резисторів є опір, який вимірюють в Омах (Ом). Номінали резисторів з великим опором вимірюють в кілоомах (кОм) і мегаомах (МОм).

  • 1 кОм = 1000 Ом

  • 1 МОм = 1000 кОм

На схемах поряд з резистором вказують його номінал. Опір менший за кілоом пишуть без одиниць виміру. Опір від 1 кілоома до 1 мегаома записують із літерою “К”. Опір від 1 мегаома записують, додаючи літеру “М”.

Де використовуються резистори 1

Резистор активно використовується у фактично всіх електронних схемах, починаючи від вентилятора чи дитячої іграшки і закінчуючи персональним комп’ютером, мобільним телефоном тощо.

Опір резистора вказують на його корпусі або за допомогою літерно-цифрового коду, або з використанням колірного кодування. Опір менше кілоома пишуть без одиниць вимірювання або додають спереду літеру “К”. Опір від 1 кілоома до 1 мегаома записують з літерою “К”. Опір від 1 мегаома записують, додаючи літеру “М”.

  • 220 – 220 Ом

  • К68 – 680 Ом

  • 3,5К – 3,5 кілоома

  • 4K7 – 4,7 кілоома

  • 47K – 47 кілоом

  • 2 М – 2 мегаома

Для маркування малогабаритних резисторів використовують колірний код, що складається з кольорових смужок. Існують маркування резисторів з використанням 4 і 5 смуг. Кожному кольору відповідає певне число.

Кольорове маркування розміщується зі зрушенням до однієї зі сторін резистора і декодується зліва направо. Якщо корпус резистора дуже малий і кольорове маркування не виходить зрушити, то першу смугу малюють ширше, ніж інші.

Найбільш популярними в аматорській практиці, орієнтованій на цифрову електроніку, є номінали: 220 Ом, 1 кОм, 4.7 кОм, 10 кОм, 47 кОм, 100 кОм. Саме такий набір резисторів часто зустрічається в різних радіоелектронних наборах і конструкторах.

Де використовуються резистори 2

При проходженні електричного струму через резистор виділяється тепло, яке розсіюється з його поверхні. Якщо на схемі не вказується потужність резистора, то це означає, що тепло, яке розсіює резистор, мізерно малого значення. У цьому випадку підійде будь-який малопотужний резистор. В аматорських конструкціях найчастіше використовують резистори потужністю 0,25 Вт.

Завжди можна поставити резистор більшої потужності, ніж зазначено на схемі, але ніяк не меншої. Резистори більшої потужності мають більший розмір. Аби зрозуміти, які вони саме, загляніть до інтернет-магазину радіоелектроніки Electronoff, де тільки перевірений товар!

Крім того, резистори можуть мати не тільки постійний опір, але і змінний опір, який можна плавно змінювати в заданих межах. Змінні резистори використовують у випадках, коли необхідно змінювати опір в процесі роботи пристрою, наприклад, регулювати рівень гучності. Їх часто називають регулювальними резисторами.

Резистори із можливістю підлаштування застосовуються для налаштування роботи електронної схеми, коли в процесі роботи пристрою їх опір не змінюється. Їх використовують, наприклад, для калібрування датчиків.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: