fbpx

День без обмежень: на Прикарпатті запланували вимірювання потужності

Суспільство 16:27, 07.02, 2023

По всій Україні починаючи з 8 лютого будуть змінені ліміти споживання. По кожній області в один із днів протягом двох тижнів не буде обмежень, а в інші дні можливі зміни у звичних графіках відключень.

Це необхідно для того, щоб були проведені вимірювання фактичного споживання в кожній області, повідомили в Укренерго.

Як будуть це робити?

Почергово у кожній області на один день повністю будуть зняті обмеження споживання. Оскільки в енергосистемі дефіцит потужності, спричинений російськими атаками, одночасно в областях, де не проводяться виміри в конкретний день, ліміти споживання можуть бути дещо знижені.

Більш конкретну інформацію надасть обленерго в регіоні.

“Енергетики будуть робити все можливе, щоб споживачі не відчули додаткового дискомфорту через проведення вимірів”, – зазначають в Укренерго.

Для чого потрібні виміри?

Завдяки цьому зможуть побачити, як поводяться споживачі, маючи постійний доступ до електроенергії. Таке дослідження, яке називається режимним виміром, дозволяє визначити, скільки саме зараз споживає кожна область за умови нормальної роботи енергосистеми.

Вимірювання дадуть можливість враховувати при встановленні лімітів релокацію підприємств, міграцію населення, фактичні зміни в загальному рівні й структурі споживання.

На що вплинуть результати вимірів?

Отримані результати, які враховуватимуть зміни у кількості населення та у розміщенні підприємств, дозволять скоригувати обсяги лімітів для кожної області і забезпечити більш рівномірний розподіл наявної в системі потужності по регіонах.

У разі відсутності масованих атак на енергетичну інфраструктуру 15 лютого вимірювання проведуть в Івано-Франківській області.

У випадку повторення росією масованих ракетних обстрілів енергетичної інфраструктури та, як наслідок, виникнення значного дефіциту доступної потужності в енергосистемі України проведення режимних вимірів мають бути перенесені до стабілізації ситуації.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: