fbpx

День пам’яті та примирення: у Франківську вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні

Суспільство 14:47, 08.05, 2020

8 травня весь світ вшановує пам’ять жертв великої трагедії 1939-1945 років, яка забрала життя 60 млн людей по всьому світу, зокрема і 9 млн українців.

Україна з 2015 року на державному рівні відмовилась від радянської традиції масштабних святкувань Дня Перемоги і приєдналася до цивілізованого світу, який вшановує День пам’яті та примирення.

Зранку пам’ять жертв Другої світової війни вшанували депутати Івано-Франківської міської ради від Європейської Солідарності Володимир Кушнір, Степан Руднянин і Петро Шкутяк, повідомляє пресслужба Європейської Солідарності.

День пам’яті та примирення: у Франківську вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні 1

«Українська територія була полем бою, а український народ – жертвою цієї великої бойні. Для України ця трагедія почалася ще у 20-х роках, коли Російська імперія почала захоплювати українські землі. На Україні це відбилося голодомором, геноцидом українського народу у Центральній і Східній Україні. Далі терором, розстрілами, виселенням сотень тисяч українців зі своїх домівок, знищенням української ідентичності і культури», – говорить ветеран АТО Петро Шкутяк.

Він зазначає, що у 1939 році Гітлер і Сталін були союзниками, в одного була крайня права ідеологія, в другого – крайня ліва, але по суті вони були однакові.

«Вони домовились захопити Польщу, і в тому числі російські війська увійшли на територію Західної України. Тоді на цих територіях відбулися масові розстріли українців, терор, виселення цілими сім’ями», – додає Шкутяк.

За словами ветерана, з 2014 року Україна знову веде війну з ворожою імперією.

«З 2014 року ця імперія (Російська Федерація), маючи чергового шизофреника при владі, знову розпочала війну з Україною. Вони захопили Крим і частину Донбасу. Але на цей день маємо відмінну від тодішньої ситуацію. Україна має велике щастя, бо всі українці воюють в одній армії. Це збройні сили України, за якими стоїть українська держава… ЗСУ не допустили того, щоб сьогодні повторилося те, що було під час Другої світової війни. Наші військові зупинили ворога і до сьогодні нас захищають. Українцям важливо про це пам’ятати, коли їм в черговий раз будуть брехати про те, що армію, мову, віру на хліб не намастиш», – сказав Петро Шкутяк.

ПРОМО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: