fbpx

Депутатки Калуської міськради розповіли поліцейським, де "закладки" наркотиків

Суспільство 11:20, 05.02, 2021

На минулій сесії Калуської міськради про протидію обігу наркотиків звітувала місцева поліція. Депутати мали суттєві зауваження до роботи правоохоронців.

Поліцейські відзвітували, що у 2020 році задокументували в Калуші 77 випадків незаконного обігу наркотичних засобів. З них 51 випадок — це зберігання наркотичних препаратів, 11 випадків — вирощування наркотичних рослин, 12 — збут наркотичних засобів та випадків зберігання прекурсорів, що використовуються для приготування наркотичних і психотропних речовин.

Наймолодшою особою, щодо якої відкрито кримінальне провадження, є житель Калуша, 2001 року народження, інформують “Вікна”.

За словами начальника Калуського відділу поліції Андрія Кушика, 31 кримінальне провадження направлено до суду з обвинувальним актом. З них — 18 кримінальних правопорушень за статтею 309 «Зберігання наркотичних засобів», 3 кримінальних провадження за статтею 310 «Вирощення наркотичних засобів» та 10 кримінальних проваджень за статтею «Збут наркотичних засобів».

На сесії міської ради депутатка Оксана Гук поцікавилася у керівника поліції, чи знає він про те, що зараз молодь здебільшого купує наркотичні препарати за допомогою мережі Інтернет:

“І в Івано-Франківській області, і в Калуші є закриті групи. Буквально недавно, тиждень тому, мені їх показали. Вибачте, але купити зараз наркотики будь-які, я не говорю про траву, чай, а маю на увазі важкі наркотики, — не проблема. Ви собі заходите в групу, купуєте і знаходите «закладку». При мені її забирали”.

Також вона додала, що проблемою є й те, що неповнолітнім продають алкоголь:

“Я багато разів «б’юся» з молоддю, яка, скажу жаргоном, «двіжує» на площі Героїв, в нашому місцевому парку і на вулиці Євшана. Давайте якось на це впливати. Я щоранку знаходжу на площі мінімум три пляшки від горілки. І це діти — 12-15 років. Це не самогонка, а запечатані пляшки”.

Андрій Кушик зазначив, що знає про такі групи. Проте методика документування таких злочинів досить важка, адже мережа блокує діяльність таких груп. Тому важливо, щоб люди співпрацювали з поліцією.

Депутатка Алла Попельницька додала, що часто роблять наркотичні закладки на єврейському кладовищі. Певні соціальні групи збираються і в приміщенні ратуші. Проте найрозповсюдженішим місцем, на її думку, є одна з дискотек міста.

Депутат Сергій Воконоголь закцентував увагу на інших мікрорайонах Калуша, вулиці Українській та Хіміків. Причому на Хіміків є вісім камер, які виведені на поліцейський пульт.

Відтак депутати закликали правоохоронців до дієвої співпраці.

“Закладками” називають тайник з наркотичним засобом. Закладають збувальники чи посередники. Передбачає подальший збут безконтактним способом.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: