fbpx

Discursus оголосило акцію на підтримку батальйону, де служить онук упівця Сибіряка

Суспільство 19:35, 16.05, 2022

Івано-франківське видавництво Discursus оголосило акцію на підтримку онука одного з героїв своєї документальної історії, яка вийшла книжкою “Вибір Скорого”. Орест Білінчук-Портяк, упорядник книжки про свого легендарного діда, долучився до медичного батальйону “Госпітальєри”.

Про акцію видавництво повідомило на своїй сторінці у мережі “Фейсбук”.

“Замовляйте на сайті видавництва книжку Василя Портяка «Вибір Скорого» і підтримайте наших воїнів. 100% коштів з продажу книжки у період з 16 до 22 травня перерахуємо для Госпітальєрів”, – закликали читачів.

Замовляти тут

Discursus оголосило акцію на підтримку батальйону, де служить онук упівця Сибіряка 1

Ідея акції така: батько автора книжки — воїн УПА Василь Білінчук на псевдо Сибіряк. Він загинув через два місяці після народження сина. Значна частина творчості Василя Портяка присвячена саме УПА. Книжка «Вибір Скорого» являє собою повне зібрання творів письменника. Нині уже син письменника і онук воїна Орест Білінчук-Портяк долучився до батальойну “Госпітальєри” і продовжує справу свого славетного діда. Псевдо взяв теж на його честь — Сибіряк.

“Саме з Орестом ми працювали над підготовкою книжки «Вибір Скорого». Коли я днями побачив пост Олени Герасим’юк про те, що Орест долучився до медбату, з’явилася ідея, щоб ця книжка теж попрацювала на нашу перемогу”, – пише видавець Василь Карп’юк.

“Ми вже звикли до неймовірних історій навколо теперішньої війни. Поділюся ще однією, сімейною сагою у три покоління. На одному фото, яке ви певно не раз бачили, упівець несе на собі ведмедя карпатськими стежками. Його звати Василь Білінчук «Сибіряк». На другому – Василь Портяк, син Василя Білінчука «Сибіряка», один з найкращих авторів малої прози в українській літературі, сценарист. Головна тема його творів – УПА. На жаль, теж уже покійний. На третьому фото – Орест Білінчук-Портяк, онук Василя першого, син Василя другого. Орест приєднався до команди Госпітальєрів. Три покоління, від середини ХХ століття до тепер, мають справу з тим самим злом, яке, будемо сподіватися, знищимо зараз, щоб четвертому поколінню не передати”, – розповіла на своїй сторінці у Фейсбук Оксана Карп’юк.

Discursus оголосило акцію на підтримку батальйону, де служить онук упівця Сибіряка 5
На чорно-білому фото 2016 року Василь Портяк з сином Орестом біля пам’ятного хреста
на місці загибелі Василя Білінчука-Сибіряка.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: