fbpx

«Діти тут вчаться, як берегти себе»: у Дубовецькій громаді працює унікальна літня школа

Суспільство 15:03, 07.07, 2025

У Дубовецькій громаді вже третє літо поспіль працює літня школа безпеки життєдіяльності, де дітей не лише оздоровлюють, а й навчають, як діяти в екстремальних ситуаціях, пише КУРС з престуру в Дубовецьку громаду, який організувало Івано-Франківське регіональне відділення «Асоціації міст України».

За словами директорки школи Альони Шинківської, це унікальний проєкт, оскільки, на відміну від звичних таборів, де все обмежується показом техніки, тут діти здобувають справді практичні навички.

«Заснували школу ми у 2022 році, коли почалася війна, адже розуміли, що не всі вміють поводити себе правильно. І не кожен може надати собі допомогу, а тим паче якщо ще й його рідні опиняються в біді, то це ще важче», – пояснює директорка школи.

Протягом п’яти днів діти працюють з фахівцями обласного управління ДСНС, поліцією, медиками та добровільною пожежною командою. Наприкінці зміни — складають залік.

У Дубовецькій громаді діти вчаться користуватися вогнегасником

Цього року школа вже прийняла 180 дітей. Частина з них проживає в Дубовецькій громаді, інші – в Єзупільській, Бурштинській, Букачівській. Також є діти з Конотопського району Сумщини. Один заїзд передбачає до 80 дітей. Вартість табору — 7 тисяч гривень для дітей не з громади або 5 тисяч — за комерційними замовленнями громад-партнерів.

Проживають діти на місці — у спеціально облаштованих кімнатах. У програмі не лише навчання, а й активне дозвілля: екскурсії в Яремче, Галич, Пнівський замок. Один з найцікавіших заходів — вибір чічки та легеня табору, на який діти готують костюми з природних матеріалів та власні виступи.

Речниця ДСНС в Івано-Франківській області Христина Перцович розповідає, що літня школа стала продовженням співпраці громади з рятувальниками. Першим спільним проєктом було відкриття добровільної пожежної команди. Після цього у громаді з’явився клас безпеки, а згодом і літня школа.

«Насправді тут так викладається весь колектив, так все організовано чітко і якісно, що ця ініціатива дійсно стала дуже популярною і затребуваною. І саме в цей час це дуже важлива ініціатива, тому що діти тут вчаться, як берегти себе в тих чи інших небезпечних ситуаціях», – каже Христина Перцович.

У Дубовецькій громаді діти вчаться розпізнавати вибухонебезпечні предмети

У деякі дні табору заняття з дітьми проводять піротехніки, водолази, гірські рятувальники, пожежники. Діти вчаться, як надавати домедичну допомогу, поводитися з підозрілими чи вибухонебезпечними предметами, дотримуватися правил пожежної та водної безпеки. Особливу увагу приділяють правилам поводження біля водойм, оскільки влітку всі масово ходять до річок, а також пожежній безпеці в побуті та природних екосистемах.

Крім цього, є ігрові елементи — смуга «Firefighter Combat Challenge», де діти можуть випробувати свої фізичні можливості.

“Мені програма дуже сильно подобається, бо тут можна відкрити для себе дуже багато чогось нового. Наприклад, тут є сім локацій, на яких тобі чудово покажуть і розкажуть все. Тут без шансів прийти і не знайти друзів. Тут завжди є дружба та інтерес до всього”, — ділиться враженнями Наталя Стеблинська.

Учасниця літньої школи безпеки життєдіяльності Наталя Стеблинська

Читайте також: Понад 500 робочих місць: як інвестиції у промисловість змінили вектор Дубовецької громади

Головні новини Івано-Франківська та області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: