Інтернет став необхідним атрибутом життя кожної сучасної людини, при цьому його швидкість визначає зручність використання та загальну продуктивність. Через це інтернет-провайдери Івано-Франківськ намагаються надати своїм клієнтам максимально якісне та стабільне підключення. Все ж таки на практиці багато користувачів залишаються не до кінця задоволені швидкістю завантаження та вивантаження даних. Щоб вирішити таку проблему, можна скористатися низкою дієвих способів.
Причини повільного інтернету
Щоб не бігти зі скаргами до провайдера, важливо самостійно розібратися в можливій причині того, чому швидкість інтернету низька. Варто виділити базові варіанти:
- на комп’ютері запущено багато фонових програм або відбувається паралельне завантаження файлів;
- збої або поломки модему або некоректне налаштування Wi-Fi з’єднання;
- наявність вірусних чи шкідливих програм;
- несанкціоноване підключення до вашого Wi-Fi третіх осіб;
- погана оптимізація обладнання або неправильно вибраний тариф.
Крім цього, проблеми зі швидкістю можуть бути з боку провайдера. Проте перераховані проблеми можна вирішити власними силами або за допомогою фахівців.
Методи збільшення швидкості інтернету
Щоб отримати дійсно якісний доступ до світової мережі, важливо грамотно підійти до вибору провайдера та тарифу, який вас задовольнить. Крім того, є низка ефективних прийомів, які дозволять прискорити швидкість інтернету.
Підбір обладнання
Важливо розуміти, що швидкість інтернет-доступу багато в чому залежить від правильного підбору та налаштування використовуваного обладнання. Для дротового доступу варто перевірити цілісність кабелів та щільність контакту з маршрутизатором чи модемом. У деяких ситуаціях при внутрішньому пошкодженні потрібна заміна дроту та супутніх елементів.
Оновлення ПЗ
Провайдери часто проводять оптимізацію програмного забезпечення, через що для швидкісного доступу може знадобитись прошивка роутера (маршрутизатора). Важливо проводити оновлення ПЗ відповідно до інструкції до конкретного приладу.
Правильне розміщення роутера
Якщо в будинку більшість девайсів працює від мережі Wi-Fi, важливо правильно розташувати сам роутер, який є джерелом сигналу. Ключові рекомендації:
- між роутером та пристроями, що приймають сигнал, має бути мінімум стін.
- не варто ставити маршрутизатор за склом, оскільки воно також перешкоджає сигналу;
- бажано розмістити роутер у центрі будинку чи квартири;
- маршрутизатор повинен стояти окремо від інших електроприладів.
Щоб забезпечити ефективне поширення сигналу, роутер повинен бути розміщений на висоті.
Налаштування
Важливо приділити трохи часу домашній Wi-Fi мережі. Насамперед потрібно встановити надійний пароль, щоб запобігти підключенню сусідів, які можуть активно користуватися інтернетом. Крім того, потрібно перевірити перелік підключених пристроїв. При потребі видалити сторонні.
Модернізація
Якщо вашому роутеру та допоміжному обладнанню для інтернету вже більше як 5 років, варто подумати про його оновлення. При виборі можна враховувати рекомендації інтернет-провайдера. Нові технології доступу дозволяють істотно прискорити завантаження та вивантаження даних.
Варіант доступу
Більшість пристроїв працюють у діапазоні 2,4 ГГц, що забезпечує гарну дальність сигналу. При цьому вищу швидкість можна отримати, якщо переключити роутер на частоту 5 ГГц. Але такий варіант є оптимальним для квартири студії, де є мінімум перешкод для сигналу.
Це основні варіанти, які дозволяють прискорити доступ до Інтернету. Якщо ж перелічені прийоми не принесуть позитивного результату, варто задуматись про зміну тарифу або провайдера.
Реклама