fbpx

До кінця року відновлять колію, щоб запустити потяг з Ужгорода до Франківська

Суспільство 19:18, 25.10, 2022

Реалізація проєкту “Карпатський експрес” на фінішній прямій. Закарпатська облдержадміністрація разом з Укрзалізницею розробили схему залізничного сполучення Ужгород – Івано-Франківськ.

Про це сьогодні говорили на зустрічі з префектом повіту Марамуреш п. Рудольфом Штаудером і консулом Румунії в Солотвино Граціаном-Флоріном Пирву, повідомив голова Закарпатської ОДА Віктор Микита.

Маршрут пролягає через станції: Ужгород – Тересва – міжнародний залізничний пункт пропуску «Тересва – Кимпулунг ла Тиса» – міжнародний залізничний пункт пропуску «Ділове – Валя Вишеулуй» – Берлибаш – Рахів – Івано-Франківськ.

“Тобто мова про транзитний транспортний коридор через територію Румунії по широкій колії без пересадок. Відкриття цього сполучення орієнтоване на проїзд у міжнародному сполученні (тільки за біометричними закордонними паспортами). Концентруємо зусилля саме на цьому”, – зазначає Микита.

Румунська сторона активно працює над відновленням колії зі свого боку. Щоб з’єднати залізничне сполучення на кордоні, ще потрібно зробити до 17 км колії. Також окремого обсягу робіт та часу потребують два мости на маршруті на території Румунії.

Для слідування вже готові дизель-поїзди, які очікують на введення у відповідні маршрути.

Після запуску залізничної артерії також планують розглянути питання щодо створення логістичного хабу в Сігеті для транспортування вантажів сільськогосподарської продукції до морських портів у Румунії.

“Також залізничний маршрут через територію Румунії дозволить полегшити доступ туристам з інших держав до відомих українських курортно-рекреаційних локацій, таких як Драгобрат, Буковель та інші. Окреме питання – це транзит вимушено переміщених осіб з районів ведення бойових дій, які мають намір переїхати на територію Румунії. Залізниця надасть нові можливості для цього і полегшить фахівцям роботу на пунктах пропуску, зробивши перетин кордону більш комфортним та швидким. Усі прикордонні регіони України знають, наскільки важлива організація виконання цього завдання”, – переконаний Віктор Микита.

Префект повіту Марамуреш п. Рудольф Штаудер відзначив, що румунська сторона зробить усе можливе, щоб завершити роботи та з’єднати колії на пунктах пропуску до кінця року. З цього приводу готує зустріч з міністром транспорту та іншими керівниками, які відповідальні за реалізацію проєкту.

Нагадаємо, через Румунію пролягає приблизно 30 км колії у напрямку Прикарпаття з Ужгорода.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: