fbpx

До уваги власників тварин: де і як отримати безкоштовну консультацію ветеринара

Суспільство 16:43, 01.11, 2023

Некомерційний проєкт GladPet (КСВ Netpeak Group) спільно з Канадською організацією Veterinarians Without Borders та Клінікою ветеринарної медицини “Пес і Кіт” здійснили 3585 безкоштовних ветеринарних онлайн-консультацій. Розповідаємо читачам КУРСу, як і де працює ініціатива та як отримати консультацію для свого домашнього улюбленця.

Після початку повномасштабного вторгнення у великій кількості українських міст є проблеми із доступом до ветеринарних клінік і лікарів: частину закладів пошкоджено або зруйновано, а більшість спеціалістів були змушені виїхати у безпечніше місце. Тож у серпні 2022 року було запущено проєкт безкоштовних ветеринарних онлайн-консультацій для українців в умовах воєнного часу та вимушеної еміграції за кордоном. 

де отримати консультацію ветеринара

За час існування проєкту ветеринари провели 3585 консультацій та з’ясували, що найчастіше по допомогу звертаються власники котів та собак — 50% та 35% відповідно, а також 15% звернень були від власників тварин інших видів — птахів, гризунів, зайцеподібних, рептилій, їжаків, білок та черепах.

Географія звернень — вся територія України та 35 країн світу (Німеччина, Польща, Італія, США, Швеція, Чехія, Канада та інші), куди вимушено виїхали українці. 

В Україні ветеринарні консультації отримали 3211 власників тварин, з них — 230 з тимчасово окупованих територій. Найбільше звернень ветеринари зафіксували у Київській (20%), Харківській (16%), Дніпропетровській (11%) областях. В Івано-Франківській області можливістю отримати консультацію ветеринара скористалися 75 власників тварин.

Українцям, які перебувають за кордоном, ветеринари надали 374 консультації. Найбільше звернень отримували з Німеччини (28%), Польщі (25,6%), Італії (5%), США (3,9%) та Швеції (3,7%).

Найбільш популярним форматом допомоги онлайн є листування в чаті — 52% звернень. Ще 41% консультацій провели за телефоном, а також 7% прийомів відбулися за допомогою відеозв’язку.

онлайн консультація ветеринара

Зі 100% звернень до онлайн-консультацій ветеринари могли вирішити 88% всіх запитів дистанційно, лише 12% були перенаправлені у найближчі ветеринарні клініки. 

На основі консультацій ветеринари визначили трійку найпоширеніших проблем: дерматологічні (28%), розлади травлення (20%) та проблеми сечовидільної системи (15%).

Ветеринари також відзначають збільшення кількості звернень щодо проблем з поведінкою тварин, пов’язаних зі стресом та переляком. 

Щоб отримати безкоштовну консультацію ветеринара, можна перейти за посиланням та зареєструватися через сайт, обравши зручні дату та час. Або зателефонувати за номером 0 (800) 351-428. Консультації надають з 10:00 до 19:00 без вихідних.

Засновники проєкту: 

  • Некомерційний проєкт GladPet, який вже 7 років займається системним вирішенням проблеми безпритульних тварин, а також допомагає притулкам гуманітарно.
  • Канадська організація Veterinarians Without Borders, яка опікується здоров’ям і безпекою тварин, людей і навколишнього середовища в Канаді та в усьому світі.
  • Клініка ветеринарної медицини “Пес і Кіт”, яка 18 років піклувалася про здоров’я та благополуччя домашніх улюбленців у місті Харків (зруйнована у 2022 році внаслідок ворожих обстрілів).

Читайте головні новини Івано-Франківська і області у Google News

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: