Не без допомоги російських пропагандистів, недобросовісних блогерів та телеграм-каналів було піддано сумніву порядність і репутацію працівників військкоматів. Про це заявив в інтерв’ю “Західному кур’єру” начальник Івано-Франківського обласного ТЦК та СП Володимир Бабанін. КУРС вибрав головне з розмови.
“Закон про мобілізацію вже підписаний, незабаром він вступить у дію і ми будемо розбирати його по частинах, абзацах та речення і застосовувати. Основні напрямки, які я для себе окреслив як начальник ТЦК, – це повернення довіри для системи ТЦК та СП”, – зазначив Бабанін.
За його словами, в цілому мобілізаційна кампанія у області відбувається мирно – без акцій протестів та великої кількості заяв та скарг на роботу службовців ТЦК. Бабанін зазначив, що на службі у ТЦК зараз дуже велика кількість поранених військовослужбовців, які через теперішні вади зі здоров’ям не можуть здійснювати це ж саме оповіщення.
“Але ТЦК та СП – це не тільки оповіщення, але й охорона та оборона стратегічно важливих об’єктів області. Також велика складова нашої діяльності – це поховання наших побратимів. І у гірських районах, таких, як Верховинський, Косівський, інколи, щоб занести труну на кладовище, треба провести цілу “військову операцію”. Враховуючи те, що більшість особового складу має ампутації та тяжкі поранення, це робити дуже складно, не кажучи вже про психологічний тягар. Однак, попри труднощі, більшість службовців ТЦК розуміють важливість цієї служби і сумлінно виконують покладені на них завдання”, – каже Володимир Бабанін.
Він пояснює, що кожен для себе повинен зрозуміти, що зупинити ворога можемо тільки ми.
“Кожен має поставити собі запитання: що я зробив для того, щоб зберегти суверенітет, недоторканність і незалежність своєї країни?! Доки ми будемо перекладати відповідальність один на одного, “відправляти” на фронт дітей депутатів і олігархів, дочекаємось, не дай Господи, що ворог прийде сюди”, – вважає Бабанін.
Він також наголошує, що військовим на фронті конче потрібна ротація. А для того щоб провести ротацію, потрібно сформувати, навчити та підготувати нові військові частини.
“А щоб їх сформувати, потрібен мобілізаційний ресурс. А у нас як зараз відбувається: замість того, щоб готуватись до служби, в переважній більшості військовозобов’язані шукають шляхів, як її уникнути. Постійно бігати, ховатись і ухилятись від військового обов’язку не вийде. Рано чи пізно свій обов’язок потрібно буде виконати. Питання в іншому – чи не буде запізно… Тож замість того, щоб шукати прогалини у законодавчій базі, всі можливі способи ухилитись від проходження військової служби: ставати студентами, створювати фіктивні шлюби, оформляти догляди за особами з інвалідністю, – рекомендую попрацювати зі своєю свідомістю та зайнятись фізичними вправами”, – каже Володимир Бабанін.
За його словами, на фронті є брак піхоти, дефіцит стрільців та стрільців-помічників гранатометника.
Нагадаємо, Володимир Бабанін очолив обласний ТЦК та СП минулого року. Бабанін – бойовий полковник, колишній командир 109 окремого гірсько-штурмового батальйону, ексначальник штабу 128 окремої гірсько-штурмової бригади, повний лицар ордена Богдана Хмельницького.