fbpx

Дорожня аптечка взимку – що обов'язково потрібно з собою в дорозі

Суспільство 18:42, 20.11, 2019

Вирушаючи в далеку дорогу на автомобілі або в пішу подорож зимовими гірськими схилами, заздалегідь потрібно подумати про власну безпеку. Дорожня аптечка повинна бути укомплектована так, щоб в найгостріших і небезпечних ситуаціях можна було усунути ризики для здоров’я.

У зимовий час актуальність такої вимоги подвоюється – адже до характерних для тривалих поїздок і піших подорожей травм в цей період додаються сезонні ризики. Найчастіше вони пов’язані із загрозою обмороження, зараження вірусами респіраторних захворювань і із застудою внаслідок холодної температури і пронизливих зимових вітрів.

Що потрібно передбачити в дорозі?

Традиційна дорожня аптечка в основному включає засоби для усунення наслідків травматизму. При поїздці на транспорті не виключається ймовірність аварій, ударів або травм м’яких тканин при ремонті техніки. Тому в офіційних рекомендаціях чітко простежуються особливості комплектації аптечки для таких випадків. Вона повинна включати кровоспинний джгут, бинти, стерильний перев’язувальний пакет.

Для недопущення зараження відкритих пошкоджень в комплекті повинні бути бактерицидні лейкопластирі, стерильні медичні рукавички.

У зимовий час вміст дорожніх аптечок має бути розширено – ймовірність травматизму в цей сезон багаторазово зростає внаслідок ожеледиці, через попадання в сніговий буран, зимових хуртовин. Тому в складі дорожньої аптечки бажано мати такі групи лікарських препаратів:

  • засоби знезараження – настоянка йоду, перекис водню, звичайна зеленка або медичний спирт;
  • медикаменти зі знеболювальним ефектом – Нурофєн, Анальгін, Віпросал або Диклофенак;
  • препарати для зняття спазмів при переломах, розтягненнях сухожилля, вивихах суглобів – Дротаверин, Мебеверін, Тінадизін, Сібазон;
  • ліки для зняття запалення – Целебрекс, Кетопрофен, Пираксикам, Целекоксиб або Індометацин.

    Комплектувати аптечку для зимових поїздок краще препаратами зі зручною формою випуску і застосування – мазями, спреями, таблетками для розсмоктування. Це дозволяє швидко застосувати ліки, навіть перебуваючи в стані обмеженої рухливості. У формі ін’єкційних розчинів для уколів препарати в зимовій аптечці не дуже зручні – розчини в ампулах і флаконах потрібно підігрівати, а для цього в зимовий час не завжди е зручні умови.
Дорожня аптечка

Сезонні особливості комплектації дорожньої аптечки

У холодні зимові місяці однією із загроз для здоров’я мандрівників або водіїв є обмороження. Найчастіше воно зачіпає пальці рук і ніг, долоні, кисті, вуха, ніс, обличчя. Щоб своєчасно позбутися ризику обмороження і запобігти небезпечним наслідкам, бажано в дорожній аптечці мати 1-2 препарати, які б захищали від дії низьких температур, наприклад:

  • Сінафлан, Тридерм, Відестін – для лікування обмороження першого ступеня;
  • Кортізол, Промедол, Трифлусал при обмороженнях другого ступеня;
  • Хлоразицил, Іруксол – при сильних низькотемпературних пошкодженнях шкіри.

В цей холодний період легко стати жертвою простудних захворювань вірусного, бактеріального і незаразного походження. Щоб не ускладнювати стан здоров’я до закінчення поїздки, слід скористатися препаратами для лікування таких хвороб. Отже, в дорожній аптечці повинні бути:

  • жарознижувальні ліки швидкої дії – Нурофен, Парацетамол, Аспірин;
  • противірусні препарати – Анаферон, Лавамокс, Арбідол;
  • протимікробні засоби – Колдрекс, Панадол, Кагоцел, Натуркоксинум;
  • таблетки або спреї від кашлю – Ацистеїн, Лазолван;
  • від застуди вуха – Отипакс, борна кислота;
  • для позбавлення від нежитю і закладеності носа – Називін, Назол, Фізіомер.

Важливе зауваження для тих, хто вирушає в дорогу з дітьми: вони частіше за дорослих потрапляють під дію несприятливих факторів взимку. І для них в дорожній аптечці повинні бути окремі препарати зі зменшеним дозуванням і зручною формою випуску.

Якщо на момент відправлення в дорогу вже є ускладнення зі здоров’ям – краще проконсультуватися у лікаря з питань комплектації дорожньої аптечки взимку з урахуванням індивідуальних особливостей організму.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: