fbpx

Досі відкачують воду: Нижньовербізькій громаді потрібно 82 млн, щоби відновитися після підтоплення

Суспільство 09:20, 15.07, 2023

У Нижньому Вербіжі Коломийського району вчора провели Регіональну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Разом з очільниками галузевих служб на місце виїхала голова ОВА Світлана Онищук. Вирішили виділити кошти, пальне тощо, щоби допомогти постраждалій громаді у подоланні наслідків негоди.

У Нижньовербізькій громаді підтоплено 350 домогосподарств, 107 житлових будинків, близько 200 криниць. Вода забрала й людське життя. У селах досі відкачують воду з приміщень та криниць, проводять її дезінфекцію.

Завдала негода збитків й інфраструктурним об’єктам. Пошкоджено та зруйнувано 5 мостів та мостових споруд, підтоплено дороги загального користування й комунального значення.

У всіх постраждалих громадах Прикарпаття першочерговою є потреба у проведенні будівництва та відновлення пошкоджених гідротехнічних споруд, підкресили учасники комісії. Так, у Нижньовербізькій, на території якої протікають одразу чотири гірські річки, – необхідно спорудити водозахисні дамби, провести регулювання русел Сопівки, Лючки, Пістиньки для захисту від підтоплення навколишніх сіл.

За попередніми розрахунками, на відновлення пошкоджених об’єктів та будівництво нових у Нижньовербізькій громаді потрібно 82 млн грн. На будівництво захисних споруд потрібно понад 19 млн грн, на дамби ще раніше виготовили проєхктно-кошторисну документацію.

“Починаємо працювати з відповідними службами, щоби розробити комплекс заходів, які допоможуть запобігти масштабним підтопленням в майбутньому”, – зазначила очільниця області.

Прикарпатці, які постраждали від стихії, можуть подавати заявки на одноразову грошову допомогу у межах програми соціального захисту населення, поінформувала пресслужба ОВА.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: