Днями вже друга група лікарів Івано-Франківської обласної клінічної лікарні повернулася зі стажування у воєводському госпіталі польського міста Бяла Подляска. Привезли досвід, яки мають намір втілити в ОКЛ, пише КУРС.
Проєкт передбачає навчання МВА (магістрів ділового адміністрування) в галузі охорони здоров’я. Усього упродовж двох тижневих візитів пройшли стажування й отримали сертифікати 26 працівників закладу.
За словами одного з учасників другого візиту, медичного директора обласної клінічної лікарні Андрія Яворського, додому вони привезли чимало корисних матеріалів, зокрема щодо фінансової звітності, стратегії розвитку лікарні.
“Ми привезли матеріали щодо фінансової стійкості і розвитку, ознайомилися в цілому зі стратегією розвитку їхнього закладу, і, думаю, зможемо дещо адаптувати чи навіть впровадити у нас”, – говорить Андрій Яворський.
Завідувачка обласної консультативної поліклініки ОКЛ Наталія Долчук розповідає, що найбільше її вразила система стерилізації інструментарію та обладнання. Також справила враження пневматична пошта, тобто мережа пластикових труб, якими спеціально упаковані пробірки з кров’ю доставляють у лабораторію. На думку завідувачки, такий спосіб швидкої доставки аналізів став би дуже помічним у хірургічному відділенні.
Наталія Долчук відзначає чіткий розподіл праці в поліклініці. Левову частку, каже завполіклініки, роблять медсестри. Лікарі, ведучи прийом, зважають на те, чи це первинний візит, чи повторний. У першому випадку пацієнтові приділяють удвічі більше часу, пів години, адже треба в усьому розібратися. Повторний прийом уже триватиме 15 хвилин.
Здивувало наших медиків те, що коли пацієнтові призначили прийти повторно, а він не прийшов, то лікареві не оплачується і перший його візит. Проте лікар не повинен сам надзвонювати пацієнтам. Для цього у польській клініці є координатори, які «працюють на телефоні» і нагадують про візити. Саме таку координацію між лікарями й пацієнтами Наталія Долчук вважає за доречне впровадити і в ОКЛ.
Ще один вартий уваги досвід польської лікарні – статисти, по два-три у відділах, які документально завершують історії хвороб.
Підмітили наші медики і ставлення адміністрації до керівників відділів, коли зважають на їхню зайнятість, з розумінням ставляться до їхньої роботи.
Також відзначили зручність, коли медперсонал має можливість за потреби змінити одяг навіть упродовж дня. Для цього є спеціальні шафи з чистим вбранням, які відкриваються зчитуванням карток.
Звісно, аналізували й порівнювали зарплати. “Зарплати та неспішний темп праці польських лікарів – це те, про що нам залишається хіба що мріяти”, – кажуть медики ОКЛ.
Нагадаємо, в ОКЛ готуються зустрічати четверту місію реконструктивних хірургів зі США та Канади.