Сьогодні, 19 вересня, Івано-Франківська архієпархія УГКЦ провела Всеукраїнську конференцію «Капеланство в охороні здоров’я: український досвід та перспективи». У ній взяв участь міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
На заході були присутні гості зі всієї України: духовенство, керівники медичних закладів та департаментів, директори різних медичних програм, медичні капелани та інші запрошені.
Відкрив Всеукраїнську конференцію отець Ярослав Рохман – голова комісії у справах душпастирства охорони здоров’я Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ:
«Є професії, які, окрім професійних знань та навичок, потребують жертовності, любові та милосердя. Такі служіння називають покликаннями. Серед таких покликань – священника та лікаря. Ці дві професії мають один суб’єкт служіння – людину».
Генеральний вікарій Івано-Франківської архієпархії отець Степан Балагура додав, що на Прикарпатті велика увага приділена медичному капеланству. Є перші пиклади, коли медичні капелани офіційно працевлаштовані у лікарнях. Головні лікарі відкриті до духівників, а священники теж хочуть допомагати хворим у лікарнях.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначив: “Сьогодні я тут, щоб сказати, що ми повинні впевнено рухатися разом вперед. Адже цей напрямок вже працював в Україні до того часу, доки радянський тоталітарний режим не почав його руйнувати. Якщо глянути на Європу чи США, то ми не зустрінемо жодної мультидисциплінарної команди, яка буде функціонувати без духівника. Ми у свою чергу робимо все те, щоб у медичних закладах України це питання було юридично врегульовано».
Міністр також додав, що днями був підписаний наказ, у якому вказується, що капелани стають професіоналами із вищою немедичною освітою.
“Думаю, через місяць наказ буде юридично врегульованим. Тобто з’являється можливість у штат ввести духівника. Це питання ми пришвидшуємо через те, що часто людина, яка потребує підтримки, звертається за розрадою не до людини, яка є професіоналом у своїй справі, але йде до бару, починає вживати алкоголь чи наркотики. Після цього з’являються наслідки, і якщо держава зараз не спробує зробити крок на випередження, то вони можуть бути зовсім невтішними”, – акцентував Ляшко.