fbpx

Два місяці на стаціонарі: франківські медики виходили передчасно народженого Артемка

Суспільство 12:24, 25.04, 2023

У Міському клінічному перинатальному центрі розповіли історію боротьби за життя “ранньої пташки” Артемка Мельниченка.

Артемчик народився передчасно – 11 лютого 2023 року на 29-му тижні вагітності. Тоді хлопчик мав вагу 1300 г та зріст 39 см. Відразу після народження самостійно дихати ще не міг, легені відкрились тільки частково. Відтак протягом двох тижнів хлопчик перебував на CPAP.  

На стаціонарі в Міському перинатальному центрі мама з дитиною перебували протягом семи тижнів, чотири з них – в палаті спільного перебування матері і дитини при відділенні інтенсивної терапії новонароджених.

“Перший тиждень був найважчим. Це був критичний тиждень. Але я вірила, що все буде добре, що лікарі професіонали і роблять все, що можуть, – розповідає матуся Артемчика Богдана. –  Тиждень за тижнем ставало легше. Лікарі розповідали про стан дитини в найменших подробицях. Відчувалась підтримка і лікарів, і медсестричок. Я відчувала, що дитина в надійних руках і Артемчик має піти на покращення”.

Два місяці на стаціонарі: франківські медики виходили передчасно народженого Артемка 1

Максимальний контакт “шкіра до шкіри” за методом “Кенгуру” допомагав матусі відчувати близькість з дитиною, а синочкові – захист, тепло та ніжність.

Зараз з хлопчиком вже все добре, він на грудному годуванні. Росте і набирає вагу. Показує свої емоції: усміхається, коли задоволений, кривиться, якщо йому щось не подобається. У свої 2,5 місяці Артемчик важить 2700 г і має зріст 46,5 см.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: