fbpx

Дві сотні священників УПЦ МП вимагають трибуналу для патріарха Кирила

Суспільство 09:47, 11.04, 2022

Священники Української православної церкви Московського патріархату збирають підписи під зверненням до Собору Предстоятелів Древніх Східних Церков “з позовом проти патріарха Кирила”.

Про це повідомив протоієрей УПЦ МП Андрій Пінчук у Facebook:

“Сьогодні, коли Московський патріарх Кирил відверто підтримує загарбницьку війну Росії проти України, ми, священники Української Православної Церкви, вирішили звернутися до Собору Предстоятелів Древніх Східних Церков з позовом проти патріарха Кирила”.

На сьогодні звернення підписав 191 священник з різних єпархій УПЦ МП. Цікаво, що наразі серед підписантів нема жодного представника Івано-Франківської єпархії.

У зверненні українських священників до Світового Православ’я йдеться, що “дії патріарха Кирила викликали масове обурення серед духовенства та вірних Української Православної Церкви”. Автори звернення ґрунтовно пояснюють свою позицію та аргументують звинувачення на адресу Кирила з вимогою засудити його й позбавити сану.

“Ми закликаємо Предстоятелів Помісних Православних Церков:

1. Чітко і однозначно засудити військову агресію Російської Федерації проти України.
2. Закликати президента Російської Федерації В. В. Путіна негайно припинити війну та звільнити усі захоплені території суверенної України.
3. Розглянути публічні заяви Московського патріарха Кирила щодо війни проти України та надати їм оцінку в світлі Святого Письма та Священного Передання Церкви.
4. Розглянути на всеправославному рівні доктрину «русского мира», яку протягом багатьох років пропагує патріарх Кирил і яка стала одним з ідейних виправдань війни Російської Федерації проти України, та надати цій доктрині оцінку з точки зору православного вчення та в разі засудження цієї доктрини, притягнути патріарха Кирила до відповідальності та позбавити права обіймати патріарший престол”, – вимагають священники.

Як зазначив протоієрей Андрій Пінчук, “Кирила будуть судити однозначно… його не тільки позбавлять сану патріарха, а з часом і відлучать від Церкви”.

Як писав КУРС, більшість українців підтримують ідею розриву УПЦ з російською православною церквою.

Тим часом на Прикарпатті громадськість тисне на московський патріархат, вимагаючи зупинити діяльність та долучатися до помісної Православної церкви України.

Так, парафія УПЦ МП у селі Голови, на Марковій горі, припинила діяльність під тиском місцевої громади. На днях громадськість домоглася зупинки діяльності парафії московського патріархату у Верховині. Також у Коломиї громада влаштувала парафії Московського патріархату “сувору українізацію” і знайшла в приміщеннях церкви чималі запаси алкоголю. У Долині закрили церкву Московського патріархату.

Івано-Франківська міська рада звернулася до парафіян Московського патріархату із закликом єднатися з помісною Православною церквою України. Натомість Франківська єпархія УПЦ МП поскаржилася Зеленському на тиск з боку міської влади.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: