fbpx

Екоінспекцію не пустили на Бурштинську ТЕС через неточності в документах

Суспільство 19:54, 10.09, 2019

Керівництво Бурштинської ТЕС пояснило, чому не допустило спеціалістів обласної екоінспекції до позапланової перевірки через "пилову бурю" на золовідвалі №3.

КУРС писав, що Бурштинська ТЕС втретє не допустила екологічну інспекцію до проведення перевірки.

Цьому передувала “пилова буря”, що здійнялся на золовідвалі №3. Уже другий раз цього року пил із золовідвалів ТЕС накриває Галицький район – в червні два дні поспіль пилив золовідвал №2. Тоді екоінспекція також виїхала на позапланову перевірку і їй відмовили у допуску на територію підприємства. Директор Бурштинської ТЕС, теперішній голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль на той час перебував у відрядженні. Його реакції на події не було.

З приводу “пилової бурі” на золовідвалі №2 засідала екологічна коміся обласної ради. Оскільки саме тривала виборча кампанія до Верховної Ради, голова комісії просив утриматися від політичних рішень. Більше до цього питання не поверталися. 

Що стосується вчорашнього інциденту, то компанія так пояснила свою позицію: 

“Вчора Бурштинська ТЕС  була вимушена відмовити у допуску Державній екологічній інспекції Карпатського округу, оскільки Держекоінспекцією в черговий раз не виконані вимоги чинного законодавства, зокрема на час перевірки, як й у попередні рази, не затверджено та не оприлюднено уніфіковану форму актів з переліком питань, що відповідають Постанові Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 р. № 342.

Як тільки органи контролю належно оформлять усі документи згідно з вимогами законодавства, то зможуть провести перевірку на ДТЕК Бурштинська ТЕС”.

Пресслужба Бурштинської ТЕС додатково поінформувала, що пиління на золовідвалі №3 було спричинене потужним поривчастим вітром. Пил здіймався з під’їзних шляхів, створених підрядником для виконання робіт з нарощування відвалу.

“Під час проведення будівельних робіт на золовідвалі передбачено заходи з пилоподавлення (полив доріг за допомогою машин), але через потужний вітер верхній прошарок пилу на дорозі не встигав накопичити вологу.

Для локалізації пиління було задіяно поливочний транспорт Бурштинської ТЕС та пожежні машини. Погодні умови покращилися, і ситуація стабілізувалася.

На золовідвалі №3 тривають будівельні роботи щодо нарощування ярусів. Під час та після завершення будівництва на золовідвалі буде продовжувати функціонувати система пилоподавлення”, – додала речниця ТЕС.

Також учора екоактивісти спільно з Рогатинською міжрайоною філією Лабораторного центру МОЗ України провели заміри повітря в напрямках, куди неслася курява з золовідвалу Бурштинської ТЕС, а саме в житловій зоні сіл Задністрянськ та Дем’янів Галицького району.

Фото, відео – Василь Абрамів.

Опубліковано Василем Абрамовим Понеділок, 9 вересня 2019 р.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: