fbpx

Епіфаній не проти святкувати Різдво 25 грудня, але боїться розколу

Культура 11:05, 20.12, 2020

Предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що святкування Різдва Христового в один день 25 грудня в Україні можливе після того, коли до такого рішення “дозріють” Церква та віряни.

Про це глава ПЦУ сказав в інтерв’ю Радіо Свобода, передає Лівий берег.

“Загалом я не проти, але я опираюся на думку наших вірних. І ми знаємо чітко соціологію, яка засвідчує, що понад 60% українців проти святкування 25 грудня. І ми як церква опираємося на своїх вірних, бо ми тільки утверджуємося як визнана помісна ПЦУ. І якщо ми зараз перейдемо на новий календар, то відповідно відбудеться ще один певний розкол…” – пояснив він.

“Ми не можемо говорити про два Різдва. На державному рівні дехто може святкувати. У нас є римо-католики, які святкують 25 грудня. Ніхто нікому не заперечує. І держава встановила цей день вихідним днем. Але поки що немає перехідного періоду. Коли Церква дозріє, коли віруючий народ до цього дозріє, то, звичайно, буде ухвалене відповідне рішення”, – додав митрополит Епіфаній

За його словами, цей рух повинен відбуватися “з низів”.

“Я вже неодноразово говорив, що це питання часу. Воно відбудеться, але коли до цього підійде свідомо український народ, православні віруючі, і не тільки православні, інші християни, бо все це взаємопов’язано між собою. Коли ми побачимо, що більшість готова, тоді буде ухвалене загальноцерковне рішення про перехід”, – зазначив глава ПЦУ.

На уточнення, коли ж саме може відбутися цей перехід, через 5, 10 чи 20 років, митрополит Епіфаній відповів, що зараз важко спрогнозувати.

“Потрібно займатися просвітницькою роботою. Бо ми бачимо, що в інших помісних православних церквах, наприклад Елладська церква, Румунська церква, які свого часу перейшли на новий календар, все ж таки у них є певне розділення – залишилися ті, яких називають «старостильниками», тобто вони святкують за старим стилем. Ми не маємо права допустити розділення”, – сказав митрополит Епіфаній.

7 січня українські православні церкви, а також Українська греко-католицька церква святкуватимуть Різдво Христове за юліанським календарем (так званим “старим стилем”). Римо-католицька церква і більшість протестантських церков, а також і більшість православних церков світу святкуватимуть Різдво 25 грудня за сучасним григоріанським календарем чи новоюліанським. В Україні з 2017 року 25 грудня є офіційним вихідним.

Як писав КУРС, глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав також публічно підтримав святкування Різдва і Великодня в один день разом з християнами всього світу, але при цьому подібно до Епіфанія порадив зачекати того часу, коли це питання не буде розділяти людей.

“Дата, коли ми разом святкуватимемо Різдво, залежить не від ієрархії, а насамперед від людей. Якщо ми відчуємо, що питання зміни календаря не розділятиме між собою людей, а навпаки, об’єднуватиме, то, очевидно, завдяки цьому руху знизу ми зможемо дійти до видимого спільного святкування Різдва”, – зазначив Святослав.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: