fbpx

Форум Via Carpatia цьогоріч відбудеться у Франківську

Суспільство 15:45, 22.09, 2023

Упродовж 14 та 15 жовтня в Івано-Франківську відбудеться шостий мистецько-інтелектуальний форум Via Carpatia, який збере десятки українських активістів-інтелектуалів із різних галузей.

Про це повідомляють організатори, передає “Еспресо.Захід“.

Раніше форум гостював у Верховині, Криворівні та Львові, а цього року дводенним простором для діалогу і осмислення української традиції, її трансформації в майбутньому та презентації у світі стане Франківськ.

КУРС писав, що Форум Via Carpatia у Верховині відкрили драмою-концертом Галини Баранкевич

Під час Via Carpatia заплановані шість панельних дискусій: “На перехресті. Доля традиції в глобалізованому світі”, “Вийти з тіні. Позиціонування України у світі”, “Еміграція та солідарність. Між консервацією давнього і просуванням сучасного”, “Становлення Збройних Сил та волонтерства. Роль традиції в модернізації”, “Віднайдення себе. Війна як тригер національного самопізнання” та “Церква між традицією та майбутнім”.

Серед спікерів – Віталій Портников, Йосиф Зісельс, Микола Княжицький, Мирослава Барчук, Анжеліка Рудницька, Ростислав Держипільський, Ольга Сало, Ельміра Аблялімова, Тетяна Пилипець, Володимир В’ятрович, Богдан Тихолоз, Віталій Гайдукевич, Марина Сингаївська, Леонід Фінберг, Антін Борковський та інші.

Поряд із панельними дискусіями відбудеться також літературно-мистецька зустріч “Слово у війні”. Це книжкова толока, на яку до Івано-Франківська приїде близько двох десятків військових письменників, зокрема і просто з фронту.

Тут звучатиме “Слово у війні” від Олександра Лисака, Олени Лотоцької, Катерини Флекман, Сергія Дзюби, Артемія Кірсанова, Валерії Борщевської, Володимира Скоростецького, Андрія Лотоцького, Андрія Кириченка, Василя Паламарчука, Віталія Запеки, Віктора Янкевича, Олени “Ластівки” Мокренчук, Рустама Дмитрука, Андрія Гуменюка та Ольги Донеччанки.

Окрім того, інтелектуальні дискусії доповнить пока вистави “Нація” Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка. Також виступатиме оркестр 10 окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс” і співак Юрій Йосифович.

Ще низка тематичних лекцій запланована у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника. А вестиме форум легенда української музики незалежності, заслужена артистка України Анжеліка Рудницька.

“Цієї осені завдяки Via Carpatia Івано-Франківськ на кілька днів стане багатшим, об’ємнішим. Наш театр має нагоду показати учасникам та гостям Форуму одну з наших родзинок: виставу “Нація” за однойменним твором Марії Матіос. Ми грали її багато де – і за кордоном, і по Україні: від гори Пів Іван до Прип’яті, – зазначає генеральний директор, художній керівник Івано-Франківського національного драмтеатру ім. Івана Франка Ростислав Держипільський. – Це дуже символічна постановка про збереження ідентичності”.

Традиційно під час Via Carpatia відбудеться вручення премії імені видатного друга України, польського філософа та літописця Гуцульщини Станіслава Вінценза “За гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіонів”.

Форум Via Carpatia 2023 відбувається за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Літературно-мистецьку зустріч “Слово у війні” підтримав Український інститут книги.

Форум Via Carpatia цьогоріч відбудеться у Франківську 1

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: