fbpx

Фото з Верховинщини увійшло до десятки найкращих світлин української природи у 2023 році

Суспільство 15:50, 21.11, 2023

Фотоконкурс «Вікі любить Землю» оголосив десять найкращих світлин української природи у 2023 році. Ці світлини представляють різні заповідні території дев’яти регіонів України. Серед них – Івано-Франківщина.

«Вікі любить Землю» — міжнародний конкурс, що має на меті зібрати фотографії природоохоронних територій України для ілюстрування статей у Вікіпедії. В Україні його проводить громадська організація «Вікімедіа Україна». 

«Ми проводимо конкурс “Вікі любить Землю” в Україні щорічно з 2013 року для того, щоб створити якомога ширшу базу вільних фотографій пам’яток природи України. Минулого року конкурс в Україні не відбувся через повномасштабне російське вторгнення, однак цього року нам вдалося його відновити із безпековими обмеженнями: приймалися лише світлини, зроблені не пізніше 23 лютого 2022 року. За десять років конкурсу ми зібрали близько 120 тисяч фотографій від понад 2,5 тисяч учасників та учасниць. Проте залишається багато роботи: понад 3,5 тисяч об’єктів природно-заповідного фонду України — близько 40% усіх — ще не проілюстровані у Вікіпедії», — коментує Антон Процюк, координатор програм ГО «Вікімедіа Україна».

Протягом липня всі охочі могли подавати фото власного авторства та змагатися за перемогу. На міжнародній арені Україна посіла третє місце серед 53 країн та територій за кількістю завантажених світлин: 121 учасник та учасниця завантажили 4633 фотографії заповідних обʼєктів України.

Серед 10 найкращих фото року – знимок Михайла Пецковича з Національного природного парку «Верховинський».

Фото «Вітряна Гнатася» — світлина вітряного зимового ранку на горі Гнатася та території національного природного парку «Верховинський» у Івано-Франківській області, зазначає Вікі.

КУРС писав, що на міжнародний етап конкурсу “Вікі любить Землю-2023” потрапило фото Верховинського нацпарку

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: