fbpx

Франківці пропонують власникам готелю "Дністер" письмово затвердити обіцяне відновлення колонади

Суспільство 20:54, 14.04, 2021

Громадськість Івано-Франківська вітає заяву власників готелю «Дністер», які обіцяють відновити історичну колонаду будівлі. Однак, від родини готельєрів Бойків очікують конкретних дій. Про це йшлося на пресконфенції за участю активістів, які вимагали відновлення історичної колонади готелю.

Учасники пресконференції пропонують власникам готелю “Дністер” публічно підписати гарантійний лист, в якому будуть узгоджені деталі вимог громади та вказані чіткі терміни їх виконання.

Серед вимог: відновлення форми та вигляду колон, демонтаж склопакетів; повернення колонаді просторової та кольористичної цілісності та ліквідація штучно створеного бетонного порогу. Представники громади мають отримати періодичний доступ до цих робіт.

Від керівництва облдержадміністрації ініціативна група вимагає притягнення до відповідальності Андрія Давидюка, який від ОДА підписував охоронний договір з Бойками та забезпечити повернення памятці її автентичного історичного вигляду.

“Вимагаємо від керівництва міста активного включення в процес відновлення пам’ятки архітектури та культурної спадщини. Закликаємо експертну спільноту до вироблення механізму контролю над дотриманням вимог охоронного законодавства. Закликаємо фахівців та активних громадян до об’єднання для створення повноважної контролюючої громадської представницької інституції, що відслідковуватиме збереження пам’яток архітектури історичної частини міста”, – зазначив підприємець та громадський діяч Ростислав Шпук.

Представник ГО “Кам’яниця Австрія”, мешканець будинку на Шевченка,1 Павло Валько додав, що варто також створити незалежну експертну комісію, яка би оцінила, якої шкоди завдала будинку так звана реставрація готелю.

“В першу чергу порушена дренажна система, оскільки вони там заливали бетони. Підвали були за кошти мешканців кілька років тому почищені, приведені до належного стану. Зараз там вода, яка тече чи то з готелю чи з народного дому. Порушена геометрія даху, порушені водостічні системи після цієї реконструкції. Теж треба дослідити і визначити, хто в тому винен: історія, час чи реставратори”, – зазначив Валько.

Як змінився готель "Дністер" після реставрації
Анімація Василя Гошовського

Крім того, через збільшення поверховості та порушення повітрообміну минулого року один з мешканців будинку отруївся чадним газом. За словами Павла Валька, його знайшли у ванній кімнаті без свідомості.

“Ми не припиняємо боротьби, ми зараз відступаємо трошки вбік  і слідкуємо за діями сімейства Бойків. Тому що, на жаль, ми маємо досвід, як по літнику на Тринітарській, як по будівлі Галерея Н, так і по будові над самим “Дністром”, що їхні слова часто розходяться з дійсністю. Тому ми відступаємо трохи вбік, але контролюємо їхні дії та пильно за ними слідкуємо”, – сказав активіст Віталій Пасенюк.

Ростислав Шпук наголосив, що активісти готові йти на компроміс, навіть розуміючи незворотність деяких процесів. Але для цього потрібна добра воля родини Бойків.

Нагадаємо, під тиском громадськості власники готелю пообіцяли демонтувати склопакети на колонаді й звільнити доступ до підколонного простору, який завжди був публічним.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: