fbpx

Франківка, чию квартиру залило водою, відсудила у комунальників понад 80 000 грн

Суспільство 15:47, 24.08, 2021

Івано-Франківський міський суд зобов’язав комунальне підприємство «Управляюча компанія «Комфортний Дім» виплатити мешканці Івано-Франківська за підтоплення квартири 73 020 гривень матеріальної шкоди та 10 000 – моральної. Також управляюча компанія має заплатити за проведення оцінки збитків та відшкодувати судові витрати.

Перед початком опалювального сезону жінка повідомила управляючу компанію (тоді ще КП «Теплий дім») про те, що труба опалення центрального стояка прогнила, в аварійному стані та існують ризики затоплення квартири після запуску централізованого опалення. За словами позивачки, комунальники на її звернення не відреагували, а 21 жовтня 2020 року після запуску централізованого опалення стався прорив труби та залиття квартири жінки.

Власниця квартири знову звернулася до управляючої кампанії з проханням, щоб на місце події виїхала комісія чи представник підприємства для складання акту обстеження та оцінки вартості завданих збитків. Однак і на це звернення підприємство не відреагувало.

Тоді жінка склала акт обстеження квартири разом із двома свідками та зафіксувала факт залиття помешкання в результаті пошкодження труб. Представники ТОВ «Експерт ІН» оцінили матеріальні збитки у 73 020 гривень.

Представники КП «Теплий дім», яке невдовзі перейменували у «Комфортний дім», своєї вини у затопленні квартири не визнали. Спочатку вони намагалися переконати суд, що винуватцем у прориві труби є ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго», яке запустило під тиском воду, внаслідок чого і відбувся неконтрольований витік води та затоплення квартири. Суд залучив представників Теплокомуненерго у якості третьої особи, і представники підприємства повідомили, що договірних відносин з власницею квартири не мають, а управляюча компанія не повідомляла їх про необхідність ремонту труб.

Представники «Комфортного дому» на початку червня просили суд призначити повторну експертизу, бо їм начебто є незрозумілою порядок визначення розміру шкоди, вказаний у позові. Та в цьому клопотанні суд відмовив, адже після затоплення квартири пройшло понад пів року, і жінка вже частково зробила ремонт.

Суд задовольнив позов франківки та зобов’язав «Комфортний дім» виплатити 73 020 матеріальної шкоди, 10 000 гривень – моральної, сплатити 5000 гривень судових витрат та 4000 гривень за проведення оцінки.

Рішення міського суду комунальне підприємство ще може оскаржити в апеляційній інстанції.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: