fbpx

Франківськ став першим містом в Україні, яке тестуватимуть на доступність люди з інвалідністю

Суспільство 14:39, 13.08, 2019

Рейтинг доступності міст України «Тостер» розпочали в Івано-Франківську. Активісти тестуватимуть населені пункти на відповідність новим державним будівельним нормам, які стосуються будівель, переходів та вулиць.

Активісти ініціативи “Доступно.UA” вирішили перевірити, наскільки українські міста є безбар’єрними, щоб мотивувати місцеву владу до якісних та кількісних змін в аспекті доступності та показати реальну ситуацію в країні, йдеться в сюжеті ОТБ “Галичина”.

“Ми перевірятимемо основні будівлі міста: міськраду, РАЦС і т. п., а також аптеки, супермаркети, пошту, громадський транспорт, вбиральні… щоб зіставляти ситуацію у містах”, – розповідає засновник “Доступно.UA” Дмитро Щебетюк.

Мешканець Івано-Франківська Володимир Онуфрів каже, що центр міста досить доступний. Але у мікрорайоні, де він мешкає, виникають проблеми. Новий громадський транспорт у місті став доступнішим. 

Цього року активісти тестуватимуть 10 міст. Першими стали Івано-Франківськ та Тернопіль. Надалі проєкт планують розширяти. Впродовж наступних трьох років планують перевірити сотню населених пунктів.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: