17-річного хлопця з важкою травмою руки привезли до Івано-Франківської обласної клінічної лікарні пізно ввечері у п’ятницю, 27 червня. Його стан був критичний. Рука була глибоко розсічена біля суглоба, і лише термінове втручання судинних хірургів дало шанс на її збереження, пише КУРС з посиланням на ОКЛ.
Опівночі його взяли на операційний стіл.
“Я завершив свою роботу з цим пацієнтом близько 5-ї години ранку, а потім ще декілька годин працювали травматологи, займалися сухожиллям і м’язами. Технічно було складно, оскільки кінцівка була розсічена біля суглоба”, — розповідає судинний хірург Микола Федорів.

Загалом операція тривала дев’ять годин, і, кажуть лікарі, вдалося досягнути тепла кінцівки й відновити мінімальні рухи в пальцях. Хоча по суті це була неповна ампутація кисті руки. Якщо б не було кровопостачання, то рука би відмерла.
“Більшість травм трапляються саме у вихідні, тому в нас, лікарів, відпочинок відносний, — зауважує Федорів. — Після цього хлопця в мене ще був пацієнт з тромбозом. Тобто дві операції тривалістю 12 годин. Як і минулі вихідні, коли за день довелося робити чотири оперативні втручання, — встигав випити води і переходив до наступної операції”.
Вихідні 28–29 червня стали напруженими для всієї екстреної служби. За два дні госпіталізували понад 30 пацієнтів у важкому стані, що довело загальну кількість ургентних випадків у лікарні до понад 800.
Серед них — летальний випадок ймовірного лептоспірозу у молодого хлопця, який напередодні купався у ставку.
“Він до нас поступив у відділення інтенсивної нефрології з гострою нирковою недостатністю. На жаль, в цьому випадку все закінчилося летально”, — розповідає лікарка невідкладних станів Юлія Процюк.
Ще частіше до лікарів потрапляють люди з травмами через стрибки у воду, падіння на слизьких берегах, удари об дно водойм. Чимало госпіталізацій через сонячні та теплові удари, укуси змій.