fbpx

Франківські медики повертають якість життя пацієнтам, які хворіють на подагру

Суспільство 19:24, 15.05, 2025

Подагра — це небезпечне та невиліковне захворювання, яке характеризується хронічним розладом обміну речовин, через що в крові підвищується рівень сечової кислоти. Вона не виводиться з організму, а відкладається в суглобах, м’яких тканинах та внутрішніх органах людини. Ця патологія вражає не лише суглоби, а й усі внутрішні органи, пише КУРС з посиланням на Центральну міську лікарню Івано-Франківська.

Один із пацієнтів ревматологічного відділення ЦМКЛ — 63-річний Любомир з Івано-Франківської області. Чоловік хворіє на подагру понад 20 років і вже неодноразово проходив стаціонарне лікування в ЦМКЛ. Він не дотримувався дієти та інших рекомендацій лікаря. Його захворювання перейшло в тофусну форму подагри, тому знову звернувся до наших фахівців. Під час цієї форми хвороби в тканинах (суглобах, сухожиллях, вухах) утворюються тофуси — тверді скупчення кристалів сечової кислоти. Хворі відчувають постійний біль, відбувається деформація суглобів, можливе ураження нирок та інших органів.

Пройшовши лікування, Любомир повернувся додому — його стан значно покращився, що підтверджують фото його рук. Зараз пацієнт постійно приймає уратзнижувальну терапію та знеболювальні препарати.

Франківські медики повертають якість життя пацієнтам, які хворіють на подагру 1

Медики пояснюють: подагра небезпечна також тим, що значно підвищує ризик ускладнення інших хронічних хвороб пацієнта. Наприклад, подагра в поєднанні з серцево-судинною патологією значно важче піддається медикаментозній корекції. У разі підвищеного рівня сечової кислоти в ранній період захворювання необхідно призначити уратзнижувальну терапію з подальшим контролем рівня сечової кислоти. Якщо ж подагра ускладнюється серцево-судинною патологією та ураженням нирок, то такі пацієнти перебувають під наглядом у ревматолога, кардіолога та нефролога.

У лікуванні подагри дуже важлива її рання діагностика, адже це попереджає розвиток ускладнень і навіть летальні наслідки. Тому звертайтесь до спеціалістів Ревматологічного відділення ЦМКЛ, які допоможуть вам у боротьбі з недугою.

Щоб отримати консультацію чи пройти обстеження у лікарів-ревматологів ЦМКЛ, телефонуйте: +38 (095) 103 10 30, +38 (067) 099 91 11.

Нагадаємо, у ЦМКЛ врятували 44-річного чоловіка, у якого стався інфаркт.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: