Значна деформація обличчя внаслідок пухлини великих розмірів та рухомість зубів – з такими симптомами звернулась пацієнтка до лікарів Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні.
До Івано-Франківська жінка переїхала із Запорізької області у 2022 році, стикнулась з великим стресом через війну і бойові дії, пише КУРС з посиланням на Івано-Франківську ЦМКЛ.
“Тяжко про це розповідати, але тоді через такий значний стресовий фактор, в якому постійно перебувала, я не помічала росту пухлини. Візуальну асиметрію обличчя помітила аж в 2023 році”, – розповіла пацієнтка.
Больових відчуттів чи кровоточивості зубів у неї не було.
“Утвір був дуже великих розмірів, але така пухлина збільшується поступово. Останні місяці наявною була рухомість зубів та значна деформація обличчя”, – говорить лікуючий лікар, завідувач відділення хірургії голови і шиї, стоматолог-хірург Олександр Катеринюк.
Операція в ЦМКЛ пройшла успішно.
“Пухлину вилущили, видалили в межах здорових тканин, а тому надалі рецедивів не мало б виникнути. Зараз ми лише чекаємо на результат гістеологічного дослідження і підтвердження, що пухлина доброякісна. Надалі потрібне протезування та контроль. Спостереження за такими пацієнтами ведеться протягом 5 років, щорічно здійснюється КТ верхньої щелепи”, – розповідає Олександр Катеринюк.
Післяопераційний період у пацієнтки пройшов без ускладнень. Лікар каже, що все тому, що у відділенні голови і шиї ЦМКЛ освоїли тактику лікування пухлин.
“Маємо вироблену протизапальну і протинабрякову тактику поведінки з хворим, яка відпрацьована роками і ефективність якої доведена. Оперативних втручань є дуже багато, і за останні два місяці я особисто провів 178 операцій, з них 78 – доброякісні пухлини. Пухлини в нашому регіоні поширені. Це якраз найбільше пов’язано з війною і стресами. Може бути задіяний також спадковий фактор або травма”, – говорить Олександр Катеринюк.
Пухлини таких великих розмірів, як у цієї пацієнтки, трапляються рідко, відзначає лікар.
“Але в моїй практиці вони були. Важливо пам’ятати формулу лікар+пацієнт = здоров’я. Не все у руках лікаря. На 50% успіх залежить від пацієнта, який виконує рекомендації”, – пояснює Катеринюк.
Олександр Катеринюк каже, що на черзі у пацієнтки реабілітація, а далі – протезування за допомогою титанової пластини та імплантування.
“Через рік-півтора у пацієнтки буде красива повноцінна усмішка”, – відзначає лікар.