fbpx

Франківський історик просить мерію перейменувати дві вулиці, названі на честь комуністичних діячів

Суспільство 17:35, 20.01, 2020

Директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. С. Бандери, історик Ярослав Коретчук звернувся до міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа з проханням перейменувати вулиці Пантейлемона Крайківського та Михайла Максимовича.

«Багатьом із нас здається, що наше місто позбулося символів комуністичного режиму у 1989 – 1992 рр. Однак в нашому місті залишилися назви вулиць, присвячені комуністичним діячам високого рангу, а саме вулиці Максимовича та Крайківського. Подальше використання назв цих вулиць є наругою над пам’яттю мільйонів жертв комуністичного режиму та прямим порушенням Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”, – написав Коретчук у фейсбуці.

Він звернувся до міського голови з офіційним листом, в якому просить назвати ці вулиці іменами загиблих учасників російсько-української війни на Сході, які народилися в Івано-Франківську.

«Закликаю усіх депутатів Івано-Франківської міської ради виконати норми закону та проголосувати на сесії за перейменування, незважаючи на партійну приналежність», – закликав Коретчук.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: