fbpx

У Галицькому парку бізонам-нелегалам з Вигоди зробили документи

Суспільство 20:20, 17.11, 2020

У Галицькому національному природному парку у Центрі реабілітації диких тварин оселили сім’ю бізонів, які раніше блукали в лісі поблизу Вигоди.

Бізонів привезли у Галицький парк 7 листопада. Бізон-тато має приблизно 20 років, мама – 14, а бізоненя – близько двох. За словами начальника центру Андрія Гембарського, тваринам вже провели первинне обстеження. Для них розробили раціони для збалансованого годування.

“Тут у нас вони мають сіно, коренеплоди заготовлені, також кормові віники, ну і зернові: овес, ще будемо добирати кукурудзу, зерносуміш, тобто це є ячмінь, пшеницю, овес. Також даємо кормовий буряк, моркву. Зараз ще цей карантинний період, ми їх сильно не годуємо, щоб вони відійшли від перевезення”, – розповів Андрій Гембарський.

КУРС писав, що лісники просять переселити нелегальних бізонів з Вигодського лісгоспу

У Галицькому парку бізонам-нелегалам з Вигоди зробили документи 1

Ветеринар Галицького парку Олег Романів розповідає, що зараз стан тварин задовільний. Проте вони ще виснажені від голоду, інформує Суспільне. Протягом десяти днів їм допомагатимуть адаптуватися до нового місця.

“Вони доволі спокійні, вони мирні, агресії жодної не проявляють. Після десяти днів ми проведемо додаткові дослідження на наявність глистових заражень. У подальшому будемо працювати над тим, щоб їхній стан покращився. Поступово будемо їх відгодовувати”, – пояснив Олег Романів.

Для бізонів планують розширити територію для випасу. За словами заступника директора Галицького парку Володимира Бучка, у зимовий період бізони житимуть у вольєрах. Також на тварин вже виробили усі необхідні документи.

У Галицькому парку бізонам-нелегалам з Вигоди зробили документи 2

“Якщо тварини уже потрапили до нас у державну природоохоронну установу, то тут вони отримають свої перші документи. Тут вперше вони стають офіційно під опіку держави, – розповідає Володимир Бучко. – Треба великі пасовища, згідно з європейськими нормами на одну таку тварину потрібно десь п’ять-шість гектарів. Тому є необхідність шукати кошти для спорудження великих вольєрів. В нас є достатньо території, де багато гілкового корму, – це молодий ліс, бо ці тварини полюбляють молоді пагони”.

У Галицькому парку бізонам-нелегалам з Вигоди зробили документи 3

Фото – Суспільне.

Лише найважливіші новини Івано-Франківська та області у Telegram 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: