fbpx

Гіалуронова кислота: різні форми й способи дії

Суспільство 16:04, 28.07, 2021

Гіалуронова кислота досить широко використовується у формулах косметичних засобів, як активний компонент. Ми розповімо про властивості природного й отриманого штучним шляхом варіанти, а також про те, яка між ними різниця

Гіалуронова кислота досить широко використовується у формулах косметичних засобів, як активний компонент. Ми розповімо про властивості природного й отриманого штучним шляхом варіанти, а також про те, яка між ними різниця.

Гіалуронова кислота (ГК) – це високомолекулярна сполука, що активно використовується не тільки в косметології, а й у фармацевтиці. Вона застосовується як замінник синовіальної рідини у суглобах (в якості змащувального та хондропротекторного компонента), для корекції вікових деформацій шкіри обличчя (особливо навколо очей), а також як протиспаєчний засіб у гінекології.

У 1934 році у науковому журналі, який видавало Американське товариство біохімії та молекулярної біології, з’явилася стаття Карла Мейєра й Джона Палмера. У матеріалі згадувалася речовина, виділена зі склоподібного тіла бичачого ока. Дослідження властивостей і можливостей гіалуронової кислоти (а це була саме вона) зайняли 30 років, а протягом наступних 20-ти її починають активно використовувати у різних сферах. 

Ця речовина синтезується клітинами організму й присутня у всіх тканинах і рідинах, які виконують різні завдання. Приблизно половина її міститься в шкірі та підтримує нормальний водний баланс, а також відновлює структуру покривів, забезпечує необхідну еластичність, знімає запалення. Але з віком (25+) природне вироблення сповільнюється. В результаті знижується місцевий імунітет та здатність до загоєння пошкоджень, а також еластичність шкіри, що веде до виникнення зморшок. 

Відновити хід природних процесів здатні косметичні засоби, до складу яких входить гіалуронова кислота, яка отримана штучним шляхом. Відразу ж відзначимо, що молекулярна структура у цих речовин, незалежно від способу їхнього отримання, однакова. В обох випадках маємо полісахарид, здатний притягувати та утримувати воду. 

У мультирегіональному інтернет-магазині MAKEUP makeup.com.ua/categorys/1062073/ можна купити косметичні продукти на основі гіалуронової кислоти. Першими ознаками уповільнення природного вироблення цієї речовини шкірою є втрата пружності й гладкості. Крім старіння, це може бути викликано негативним впливом ультрафіолету, а також частково шкідливими звичками, відсутністю регулярного збалансованого харчування. 

Пропонуємо огляд цікавих фактів про гіалуронову кислоту:

  • Способи виготовлення. Ця речовина отримується двома основними способами. Перший – екстракція тваринної сировини (переважно гребінців півнів), але у косметичних цілях використовується ГК, що синтезована біотехнологічними методами з використанням бактерій, які культивуються на живильних середовищах певного складу у певних умовах з наступним виділенням цільового продукту.
  • Основні форми. ГК використовується у двох формах – з великими й дрібними молекулами. Перший варіант найчастіше застосовується для підшкірних ін’єкцій, а другий включається до складу косметичних засобів для нормалізації водного балансу й відновлення структури покривів.
  • Приймання всередину. Засіб випускається у формі харчової добавки, яка призначена для поліпшення стану суглобів і сполучної тканини.
  • Особливості використання. Зазвичай ця речовина добре переноситься шкірою, а алергічні реакції та індивідуальна непереносність зустрічаються вкрай рідко. Але якщо ви плануєте підшкірні ін’єкції гіалуроновими філерами для збільшення губ, корекції овалу обличчя, розгладження зморшок, зміни форми щік, перелік протипоказань буде значно більшим. Не рекомендується виконувати такі процедури при діабеті, вагітності, лактації, порушенні згортання крові.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: