Встановлення різноманітного навісного обладнання є дуже популярною модифікацією вантажних автівок. Найбільш поширений спосіб — гідрофікація. До неї вдаються через відносно низьку вартість, швидку окупність та значне підвищення ліквідності автомобіля на ринку послуг. Але монтаж самого обладнання — лише половина справи. Важливою частиною також є реєстрація такого транспортного засобу. Отже, у статті нижче розглянемо встановлення гідравліки з точку зору законодавства.
Що таке гідрофікація
Гідрофікацією називають обладнання вантажної автівки системами, що працюють на основі тиску рідини, зазвичай мастила. За допомогою спеціальних засобів тиск перетворюється на механічну енергію, що рухає робочі механізми. Наприклад, самоскидний кузов — це гідравлічне обладнання, для коректної роботи якого потрібно купити гідроциліндр. Саме цей елемент піднімає кузов, але працює не окремо, а лише у складі системи, що включає:
- гідравлічні баки, в яких зберігається робоча рідина;
- насоси для нагнітання тиску;
- вал відбору потужності для постачання енергії до насосів;
- пульт керування;
- патрубки й шланги, що утворюють гідравлічний контур.
Тобто система досить складна й для монтажу потребує втручання у конструкцію автомобіля. І це ще не беручи до уваги сам кузов, який змінює габарити вантажівки, центр ваги та ходові властивості.
Як гідрофікацію розглядає законодавство
Беручи до уваги сказане вище, можна зробити висновок, що гідрофікація є переобладнанням автівки, на кшталт встановлення ГБО. Це означає, що таке переобладнання з точки зору законодавства потребує:
- сертифікатів якості;
- перевірки правильності встановлення;
- нових замірів габаритних розмірів;
- зміни класу автівки на спецтехніку.
Отже, для легалізації гідравліки потрібно вписати її до реєстраційного талону транспортного засобу. Проводиться ця процедура в сервісному центрі поліції, де машину оглядають спеціалісти. Після огляду виписуються документи, що дозволяють використання вантажівки, а власнику видається новий реєстраційний документ, у якому вказано встановлені модифікації. Звертаємо увагу, що для проходження технічного огляду потрібні сертифіковані модулі. Такі можна купити, наприклад, у магазині АВМ ГРУП Україна, працівники якого не тільки видадуть потрібні документи, а й проконсультують у питаннях підбору запчастин (асортимент включає вироби від Gemma, Hyva, Binotto, Aber, Penta) та реєстрації ТЗ, а за необхідністю навіть установлять та перевірять гідравліку на місці стоянки тягача.
На правах реклами