fbpx

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав освятив у Коломиї унікальну дзвіницю

Суспільство 15:11, 03.08, 2019

Сьогодні до Коломиї на освячення унікальної дзвіниці з карильйоном біля церкви Св. Йосафата приїхав сам Глава УГКЦ Патріарх Святослав.

Дзвіниця Андрія Первозванного була збудована благодійним фондом “Покуття” з ініціативи народного депутата та засновника фонду Андрія Іванчука, пише “Дзеркало Коломиї”.

Раніше тут містився римо-католицький костел Діви Марії з дзвіницею, а 1946 року дзвіницю знищила радянська влада, а в 1950-х роках у будівлі теперішньої церкви було ремісниче училище. Потім тут розташувався дитячий магазин “Каштан”. Завдяки благодійному фонду “Покуття” зараз церква має практично первісний вигляд.

Дзвіниця вже встигла стати новою візитівкою писанкового міста. Спорудження дзвіниці, яка дуже схожа до первісної, тривало трохи більш як чотири  місяці.

Унікальності дзвіниці надає встановлений карильйон. Це музичний інструмент із 51 дзвоном.  Їх на спеціальне замовлення вилила відома компанія у Нідерландах. Найменший дзвін важить 5 кг, найбільший – близько пів тонни. Дзвони виготовлені на 80 відсотків з бронзи, решта – олово з різними домішками. 

Досі в Україні було п’ять карильйонів, в Коломиї тепер – шостий. Зокрема, схожий карильйон має дзвіниця храму Святого Миколая, яка височіє у Києві на Аскольдовій могилі, внесок на будівництво якої також зробив Андрій Іванчук.

Після короткої літургії, яку Патріарх Святослав співслужив із митрополитом Івано-Франківським Володимиром Війтишиним, єпископом Коломийським Василієм Івасюком та єпископом Чернівецьким Йосафатом Мощичем, унікальна дзвіниця була посвячена.

На захід завітали тисячі людей з Коломиї, Коломийщини, Городенківщини та кількох довколишніх районів.

Звертаючись, після освячення дзвіниці до коломиян, Святослав Шевчук сказав, що скучив за Коломиєю, де був чотири роки тому.

Відновлення та освячення дзвіниці Патріарх назвав особливою подією. Це відновлення історичної пам’яті про нас усіх, українців, про Коломию та про роль Церкви у житті нашого народу.

Також Блаженнійший сказав, що дуже мало міст в Україні можуть похвалитися карильйоном. Дзвін, за словами глави УГКЦ, це засіб, через який людина може почути голос Бога. Дзвіниця буде стояти і буде голосом правди.

“Нехай дзвони будять наше сумління”, – сказав патріарх.

Закінчуючи свою промову, Святослав Шевчук подякував усім, хто долучився до зведення унікальної дзвіниці. Зокрема й Андрію Іванчуку.

“Я вас вітаю, що Коломия вам довіряє. Ми це побачили в останніх подіях державного буття”, – звернувся Патріарх до Андрія Іванчука.

Ініціатор відновлення дзвіниці Андрій Іванчук сказав, що подія для коломиян дійсно унікальна в духовному вимірі.

“Освячення дзвіниці закінчило процес планування та спорудження цього архітектурного об’єкта. І спостерігаючи за усмішками на обличчях і дорослих, і дітей, стало зрозуміло, що все вийшло якнайкраще. Приємно, що багато років ця споруда буде прикрашати наше місто, наш Покутський край. Думаю, що попереду в нас ще дуже багато добрих справ”, – зазначив Андрій Іванчук.

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав освятив у Коломиї унікальну дзвіницю 1
Глава УГКЦ Блаженніший Святослав освятив у Коломиї унікальну дзвіницю 3
Глава УГКЦ Блаженніший Святослав освятив у Коломиї унікальну дзвіницю 5
Глава УГКЦ Блаженніший Святослав освятив у Коломиї унікальну дзвіницю 7
Глава УГКЦ Блаженніший Святослав освятив у Коломиї унікальну дзвіницю 9
Глава УГКЦ Блаженніший Святослав освятив у Коломиї унікальну дзвіницю 11
Глава УГКЦ Блаженніший Святослав освятив у Коломиї унікальну дзвіницю 13
Глава УГКЦ Блаженніший Святослав освятив у Коломиї унікальну дзвіницю 15
Глава УГКЦ Блаженніший Святослав освятив у Коломиї унікальну дзвіницю 17

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: