Церкві Святого Миколая у Старому Лисці виповнюється 100 років. З цієї нагоди відбулось святкове богослужіння, яке очолив глава УГКЦ Святослав Шевчук, пише КУРС з посиланням на пресслужбу УГКЦ.
Храм у Старому Лисці має непросту історію. Перша святиня у селі була зведена 1852 року. Споруда згоріла у роки І Світової війни. Нова церква була зведена 1924 року.
Глава Церкви зауважив, що невипадково тепер українці відзначають День Збройних сил України у День святого Миколая. За його словами, захисники та захисниці України рятують неповинних від смерті. Саме їхня жертва дарує нам сьогодні життя.
«Ми вітаємо наші Збройні сили України зі святом, — сказав Блаженніший Святослав. — Мабуть, немає сьогодні такої сім’ї, яка б не молилася за свого чоловіка, сина, брата або сестру, які сьогодні там, сповняючи Христове Євангеліє, віддають душу свою за людей своїх і рятують нас із вами, тих невинних дітей, від смерті».
Вітаючи також парафію Святого Миколая зі 100-річчям, Блаженніший Святослав подякував громаді за силу віри, а також Богові за те, що «з Нього виходить сила і нас усіх надихає, оздоровляє та зцілює».
“Особливим моментом літургії стало освячення новоспорудженого іконостаса храму Cвятого Миколая, а також згадка про священника підпільної церкви, отця Миколу Волосянка. Він відзначив, що через служіння таких священників церква змогла відновитися, а з її відродженням відновилася і надія для України”, – зазначає пресслужба УГКЦ.
Блаженніший Святослав також відвідав столітню садибу, а віднедавна – музей ієромонаха Миколи Волосянка. Екскурсію стінами підпільної святині Патріарху провели місцеві мешканці, які були ініціаторами та фундаторами облагородження будинку, де сьогодні розташований музей пам’яті.
Нагадаємо, жителі села Старий Лисець відновили родинне обійстя Миколи Волосянка — місцевого священника, який пройшов через тортури НКВС і відбув три роки ув’язнення. У садибі проводитимуть екскурсії, реколекції та духовну школу для дітей. 10 листопада 2024 року відбулося відкриття музею.