fbpx

Глава УГКЦ прийшов до ТЦК і оновив свої дані

Суспільство 16:15, 28.06, 2024

Предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук розповів про ставлення церкви до мобілізації та засудив силові методи мобілізації, пише КУРС з посиланням на Укрінформ.

“Ми всі одностайні в тому, що ми маємо право і святий обов’язок захищати нашу Батьківщину. Я навіть чув таку дуже різку фразу: окрім нас, нікому не потрібна Україна. Церкви підтримують мобілізацію в сенсі виконання обов’язку кожного громадянина захищати свою Батьківщину”, – говорить митрополит Святослав.

Закон про мобілізацію поновив дискусію в суспільстві, яким чином цей обов’язок реалізується, зазначив глава УГКЦ. Багато людей по-різному його розуміють, по-різному його готові здійснювати, й держава, очевидно, по-різному цей закон сьогодні впроваджує у життя.

“Для церков завжди є певною трудністю, коли до якоїсь святої справи примушують. Бо нікого не можна примусити любити Батьківщину. Нікого не можна примусити належним чином виконати святий обов’язок. Церкви сьогодні намагаються мотивувати людей, вчити їх здійснювати свої обов’язки не із зовнішнього примусу, але за покликом власного серця. Але сьогодні це питання справді є доволі непростим.  

Ми вважаємо, що це є великою небезпекою для гідності людей, коли мобілізація здійснюється силовими методами. Щось тут не так. Можливо, ми не до кінця розуміємо обов’язок перед Батьківщиною, а можливо, й державним інституціям якось по-іншому треба промовляти до сердець громадян”, – вважає Блаженніший.

Що стосується мобілізації духовенства, то в цьому напрямі ще буде багато дискусій і праці, акцентує Блаженніший.

“Але я хотів би озвучити кілька принципів. Перший. Усі церкви готові бути поруч з нашими військовими. А військове капеланство взагалі не потрібно в контексті мобілізації розглядати, бо це наш обов’язок. Кожна церква відчуває, що це її завдання: надати необхідну духовну опіку нашим військовослужбовцям. Хоча в контексті мобілізації священнослужителів не завжди розглядають як потенційних капеланів. Бо капеланських вакансій, які має кожна церква, набагато менше від кількості священнослужителів, які підпадають під закон про мобілізацію. Яким чином можна, з одного боку, забезпечити функціонування церков і релігійних організацій, а з іншого – надати належну духовну опіку нашому війську. Ми над цим сьогодні разом з державними чинниками намагаємося працювати.

Інше питання дуже делікатне. Яким чином забезпечити під час війни, під час мобілізації потреби не тільки наших військовослужбовців, але й цивільного населення. Тому що, якщо під приводом мобілізації ми будемо змушувати закривати парафії, ліквідовувати гуманітарні центри, тобто скорочувати гуманітарну місію соціального служіння, ми завдамо великої шкоди суспільству.

Ще одне дуже делікатне питання, яке стосується католицького духовенства: згідно з канонічним правом католицький священник не має права брати в руки зброю. Коли йдеться про мобілізацію рукоположеного священника, то або він мусить священство залишити, або мусить здійснювати своє служіння під час війни в такий спосіб, щоби виконувати свої священичі функції. І яким чином правильно здійснити всі ці приписи закону про мобілізацію? Це відкрите питання”, – озвучив площину дискусії глава УГКЦ.

Блаженіший Святослав пояснив, що він має на увазі, на власному прикладі: “Я – глава Церкви, але я з’явився в ТЦК, оновив свої дані, моя військово-облікова спеціальність – фельдшер. Я ще в радянській армії служив на посаді військового фельдшера”.

Закон слід виконувати, підкреслив глава УГКЦ і висловив сподівання, що з боку української держави буде чутливість, розуміння духовних потреб народу. На його думку, церкви належать до критичної інфраструктури, яка забезпечує здатність українського народу боротися і виживати в часи війни. “Церква – джерело стійкості, без присутності і належної місії церков України, українська перемога може бути під великою загрозою”, – вважає Блаженніший Святослав Шевчук.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: