fbpx

Громада Камінного вважає несправедливим результат конкурсу на посаду директора гімназії

Суспільство 19:33, 28.06, 2021

Мешканці села Камінне Івано-Франківської територіальної громади обурені і розчаровані несправедливим результатом конкурсу на посаду директора Каміннецької гімназії, який відбувся 24 червня. Про це активісти ГО “Камінне”, педагогічний колектив гімназії та інші небайдужі жителі села заявили у зверненні до міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, голови облради Олександра Сича та директора департаменту освіти ОДА Віктора Кімаковича.

“Особисто голова Івано-Франківської ОТГ п. Руслан Марцінків і члени його конкурсної комісії знехтували думкою громади і педагогічного колективу гімназії, не зважили на об’єктивні критерії і особисті якості претендентів на посаду та керувалися закулісними договорняками”, – йдеться у зверненні.

На посаду директора Каміннецької гімназії претендували мешканка села, вчителька гімназії Наталія Гаманюк і мешканка села Перерісль Руслана Непеляк, яка в 2015 році завершила роботу в Тисменичанській школі, два роки працювала в Польщі, а пізніше посадовцем у Переріслянській ОТГ, де головував її чоловік.

24 червня конкурсна комісія під головуванням секретаря Івано-Франківської міської ради Віктора Синишина оголосила переможцем конкурсу Руслану Непеляк. Це викликало обурення педагогічного колективу гімназії, батьків школярів та громади Камінної. 27 червня на зборах трудового колективу гімназії та на батьківських зборах було висловлено “категоричну незгоду з несправедливими діями комісії”. Про свій протест і незгоду також заявило ГО «Камінне».

“Ми впевнені у тому, що саме наша претендентка Наталія Гаманюк достойна обійняти посаду керівника Каміннецької гімназії. Адже вона з відзнакою здобула вищу освіту, закінчила аспірантуру, ставала переможницею обласних вчительських конкурсів, здобула досвід і авторитет в нашій школі”, – йдеться у зверненні.

Натомість її конкурентка Руслана Непеляк не знає гімназії й села та не має такого педагогічного досвіду. Актив Камінної також висловлює здивування, що призначена “свободівцем” Марцінківим конкурсна комісія, до якої, зокрема, входять “свободівці” Віктор Синишин, Вікторія Дротянко, Ігор Максимчук, віддали перевагу колишній активній прихильниці Партії регіонів (Р. Непеляк була головою виборчої комісії від ПР в Перерослі на виборах у 2010 році) та проросійської партії “Перемога Пальчевського” (кандидувала до місцевої ради від цієї партії на виборах у 2020 році).

“Вимагаємо скасування необ’єктивного рішення конкурсної комісії Івано-Франківської міської ради від 24.06.2021 та проведення повторного конкурсного відбору на посаду директора Каміннецької гімназії. В іншому випадку громада села готова боротися за справедливе рішення всіма законними способами”, – застерігають Марцінківа мешканці Камінного.

Вже завтра, 29 червня, представники громади Камінного збираються до Івано-Франківська на протестну акцію.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: