fbpx

Громадам Прикарпаття передали гуманітарну допомогу від Укргазвидобування

Суспільство 14:31, 11.05, 2020

До Надвірнянського, Богородчанського, Косівського та Калуського районів Івано-Франківської області та Вижнівського Чернівецької, де особливо жорстко вирує COVID-19, Укргазвидобування передало маски, дезінфікувальні засоби, латексні рукавички, захисні окуляри. Загальний розмір допомоги – понад мільйон гривень.

На Івано-Франківщині допомогу отримали Солотвинська, Бабченська, Надвірнянська, Марківська, Богородчанська, Битківська, Делятинська, Пасічнянська, Вербовецька, Смоднянська, Черганівська, Косівська, Завійська, Новицька, Ріп’янська, Сівко-Калуська та Калуська громади. А ще Вижницька громада, закрита на карантин через ситуацію з коронавірусом у Чернівецькій області.

Укргазвидобування допомагає лікарням Прикарпаття

Громади отримали по тисячі масок, тисячі пар латексних рукавиць та по 10 л дезінфікувальної речовини для рук, а фельдшерсько-акушерські пункти ще додатково по 20 захисних окулярів і 50 респіраторів.

Наталя Тютюнник, селищна голова смт Солотвин:

«Ми дуже раді будь-якій допомозі. Громада наразі фактично не забезпечена нічим. Першочергово стараємося забезпечити працівників лікарні. Бо вони доїжджають до роботи і важливо, щоб саме вони першочергово були в безпеці. Для ЖЕКу закупили хімію й антисептики. Треба допомогти й поштарям, бо на пошті люди сплачують платежі. У селищній раді щось залишимо, бо є відвідувачі, хоч прийом не ведемо, але все одно люди заходять. Можливо, роздамо по багатоквартирних будинках. Ми уже давали туди дезінфікувальні засоби, але цього мало. Це треба робити періодично, регулярно. Ми дякуємо, раді допомозі».

Укргазвидобування допомагає лікарням Прикарпаття

Василь Мандзюк, сільський голова села Марково:

«Отримане від вас передамо на ФАП, трохи поділимося із Солотвинською лікарнею, бо всі мешканці села звертаються саме туди. А решту роздамо по сільських структурах, що контактують із людьми».

Укргазвидобування допомагає лікарням Прикарпаття

Богдан Климюк, голова Делятинської ОТГ:

«Передамо отримане центру первинної медичної допомоги та лікарській амбулаторії сімейної медицини. Маємо три ФАПи. Зробимо запити, які служби ОТГ мають у такому захисті потребу, і відповідно розподілимо».

З новообраним головою Пасічнянської ОТГ Андрієм Гундою робоча бригада Львівгазвидобування розвозила гуманітарну допомогу селами.

Найбільше допомоги від Укргазвидобування отримали Богородчанська, Надвірнянська та Калуська центральні районні лікарні, котрі активно приймають і лікують чималу кількість хворих на COVID-19 та тяжкі форми пневмонії.

Першою отримала допомогу Богородчанська центральна районна лікарня. На час доставки гуманітарного вантажу в її стінах лікували 17 хворих із підтвердженим діагнозом, з них двоє – в реанімації.

Укргазвидобування допомагає лікарням Прикарпаття

Іван Коляджин, виконувач обов’язків генерального директора лікарні:

«Медики цінують поповнення витратних матеріалів, котрі їм зараз дуже необхідні. З гострих потреб – багаторазові й одноразові костюми біологічного захисту, бахіли, шапочки».

У Надвірнянській центральній районній лікарні лікують одночасно 88 пацієнтів із важкою пневмонією, 26 з них мають підтверджений діагноз COVID. Лікарі вдячні за допомогу, якої вистачить на тиждень роботи у такому стабільному режимі, що склався останніми днями.

Укргазвидобування допомагає лікарням Прикарпаття

Іван Меланюк, заступник головного лікаря з медичної частини Надвірнянської центральної районної лікарні:

«Те, що ми сьогодні отримали, є вкрай необхідним як для захисту медперсоналу, так і для дезінфекції приміщень. Зараз до всіх пацієнтів із ознаками ГРВІ медики ставляться як до потенційно інфікованих. Це вимагає відповідного рівня захисту. Є потреба навіть не в багаторазових, а в одноразових костюмах біологічного захисту. Було б дуже вигідно мати одноразові ізоляційні халати, в яких зайшов, зробив процедуру, вийшов, зняв і віддав його на утилізацію. Це б полегшило роботу медперсоналу».

Репортаж про допомогу Надвірнянській лікарні та ОТГ району

Манолій Піцуряк, генеральний директор комунального некомерційного підприємства “Солотвинська районна лікарн Богородчанської районної ради”, голова постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я Івано-Франківської обласної ради:

«Ми є лікарня третьої хвилі та не госпіталізуємо хворих на COVID. Натомість всі хворі з пневмонією, підозрами проходять повне обстеження через поліклінічне відділення, де є лабораторія, рентген-кабінет. Поступає чимало хворих, котрих ми диференціюємо вже на приймальному відділенні. Якщо є підозра на тяжку пневмонію чи коронавірус, транспортуємо хворих до лікарень першої хвилі.
Так, нам, звичайно, багато що треба. Проте на вулиці весна. Хочеться вірити, що розпочнеться спад захворювань. Однак маємо бути готовими і до варіанта із найгіршого розвитку подій».

Укргазвидобування допомагає лікарням Прикарпаття

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: