fbpx

Громади Прикарпаття сформують місцеві сили оборони

Суспільство 17:00, 07.02, 2023

На Івано-Франківщині розпочинається створення добровольчих формувань територіальних громад для сил оборони нашого регіону.

Таке рішення сьогодні прийняли на Раді оборони області, а також обговорили під час Консультативної ради з питань місцевого самоврядування, повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук.

Територіальна громада на своїй території може утворювати декілька добровольчих формувань з урахуванням ресурсних та людських можливостей.

Добровольче формування утворюється зборами ініціативної групи жителів територіальної громади. І вони вважаються правомірними, якщо в них беруть участь не менш як п’ять людей, а також командир військової частини Сил територіальної оборони ЗСУ та представники органів місцевого самоврядування відповідної територіальної громади. Тобто п’ять людей можуть ініціювати утворення ДФТГ.

Військові своєю чергою ділитимуться власним досвідом для охочих приєднатись до добровольчих формувань.

Також обговорили складові національного спротиву, зокрема сукупність заходів, спрямованих на формування патріотичної свідомості та стійкої мотивації, набуття знань та практичних умінь, необхідних для захисту України.

Крім того, розглянули питання доступу органів місцевого самоврядування до джерел фінансування шляхом участі у грантових програмах, а також концептуальні підходи до питання потенційної передачі лісів та земельних ділянок лісових господарств зі спільної власності територіальних громад області до власності територіальних громад.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: