Іван і Параскевія Мартищуки вже 40 років ведуть господарку на полонинці біля Верховини. У них майже пів сотні корів, свині, кінь і вулики. Родина продає сир, сметану і молоко на місцевому ринку.
Громадська ініціатива «КарпатиЄ» і КУРС відвідали Верховину й побували на господарці Мартищуків.
Іван Мартищук задоволений, що протягом останніх років держава нарешті почала підтримувати фермерів дотаціями. Але, каже, хоча дотації на худобу й корисні, ця підтримка не достатня і не зупиняє процес зменшення поголів’я. Праця в сільському господарстві не приваблює верховинців: надто малі заробітки. Люди масово виїжджають за кордон.
«Корів тут дуже мало. Бичків нема. З двох сіл гонять корови до нашого бичка. Все знищується, вся господарка. Поля лісом заростають, то страх Божий, що ся робить. Люди не хочуть працювати, всі за кордон виїжджають, кажуть, там вони можуть заробити. От того року вже давали людям по 2,5 тисячі на теляти, вже трохи заінтересували людей… Коли Гройсман став, то вже три роки виділяли… Але тепер я би вже хотів ще тракторця… Щоби я більше це хазяйство розширив», – каже фермер.
В Івана є оригінальний рецепт, як вивести з кризи Верховинський район. Задля такого він готовий навіть пожертвувати частиною своєї землі.
«Я би тут Зеленському діляночку виділив на дачу. У Карпатах, так аби президент мені якісь ліпші удобства зробив… І ми би тут район підняли на ноги – краще би нам усім було жити у Карпатах».
Читайте також: Чом ти так ростеш далеко: як живе найвіддаленіше високогірне село Яловичора