Міністерство культури та інформаційної політики України додало низку пунктів до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Серед них: традиція виконання ритуального чоловічого танцю “Сербен” у селі Чортовець Городенківської міської ради та культура традиційної гуцульської сирної пластики, пише КУРС з посиланням на пресслужбу Мінкульту.
Традиція виконання танцю “Сербен” розповсюджена також у місцях компактного проживання уродженців села Чортовець за кордоном. Це передмістя Праги (Чехія), передмістя Парижа (Франція), Португалія, Польща.
Сирні коники виготовляють в селах Брустури, Космач, Прокурава, Шепіт, Річка, Снідавка Косівського району та в селах Криворівня, Чорний Потік, Красник Верховинського району. Подібні елементи існують і в інших регіонах України, зокрема Карпатського регіону, так і в інших країнах, таких як Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, однак мають місцеві особливості, традицію та культуру, пов’язану з місцем побутування.
“Відтепер місцеві громади мають вжити заходів щодо врахування рекомендацій та пропозицій Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури та інформаційної політики України щодо забезпечення охорони елементів нематеріальної культурної спадщини”, – зазначають у Мінкульті.
Нагадаємо, у Брустурах поставили пам’ятник сирному конику.
КУРС писав, що на Прикарпатті чоловіки встановили рекорд під час виконання ритуального танцю “Сербен”.