fbpx

Хресну дорогу у селі Старуня відзначили національною архітектурною премією

Суспільство 16:27, 10.09, 2021

Хресна дорога у селі Старуня Івано-Франківської області отримала відзнаку Національної премії з ландшафтної архітектури та садового дизайну у категорії «Сакральний простір».

Перемогу архітектору Юрію Ковальчуку, який є автором проєкту «Хресна дорога в Центрі паломника “Симеон Лукач”», присвоєно за підсумком роботи журі у складі провідних ландшафтних архітекторів України та запрошених відомих закордонних митців та архітекторів із Бельгії, Латвії, Північної Ірландії, Італії та Грузії.

КУРС писав, що у Старуні на Прикарпатті розпочали монтувати 25-метровий хрест на вершині Хресної дороги

Під час представлення проєкту архітектор Юрій Ковальчук зазначив, що втілив лише першу частину комплексу, а невдовзі спроєктують і почнуть спорудження санктуарію, автостоянки та побутових приміщень для паломників, пише Захід.нет.

«Комплекс розміщено на схилі пагорба, рельєф якого було видозмінено для формування композиції у вигляді серпантинного ходу між стаціями Хресної ходи з поступовим підйомом вгору. На вході до Хресної дороги влаштовано Вхідну групу, яка розкриває лінійну перспективу на каплицю з джерелом, Гріб Господній та хрест на вершині. Каплицю з чашею для освячення води запроєктовано в місці діючого природного джерела з власною історією, яку було вирішено продовжити в утвореному вигляді. Серпантин Хресної дороги побудовано таким чином, що за прикладом гнуття виноградної лозини звивається вгору до вершини та відгинається під вагою грона, яким є Гріб Господній, а Стації впродовж ходу Хресної дороги символізують відростки листків та зародки плодів», – йдеться в описі проєкту.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: