fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Суспільство
  • Форпост, який надає правильну орієнтацію в житті: франківські депутати просять уряд і МОН повернути в школи Християнську етику

Форпост, який надає правильну орієнтацію в житті: франківські депутати просять уряд і МОН повернути в школи Християнську етику

Суспільство 21:56, 30.07, 2021

Депутати Івано-Франківської міської ради прийняли звернення до уряду та Міністерства освіти з проханням доповнити список навчальних програм у школах курсом християнської етики.

“Звертаємося до уряду та Міністерства освіти і науки України з проханням доповнити список рекомендованих до викладання модульних навчальних програм для закладів загальної середньої освіти програмами морально-духовного спрямування: «Основи християнської етики», «Біблійна історія та християнська етика», «Християнська етика в українській культурі», які успішно пройшли Комісію з етики та курсів морально-духовного спрямування”, – йдеться у зверненні.

Зазначається, що в Івано-Франківській громаді курс «Основи християнської етики» викладається з 1992 року.

«За тридцять років Незалежності України створено систему викладання курсу, проводиться виховна, позашкільна робота, обладнано навчальні кабінети, оформлено каплички, які є духовними осередками життя наших шкіл», – зазначили депутати.

Також депутати у зверненні підкреслили, що предмет Християнської етики є “стратегічно важливим” для збереження духовності та цінностей, вчить молодь виявляти ввічливість, толерантність, робити моральний вибір у складних життєвих ситуаціях, дізнаватися про духовне коріння українського народу. Натомість прогендерні предмети несуть загрозу, зокрема, інституту сім’ї.

Документ прийняли більшістю голосів.

Не всі депутати підтримали звернення.

“У тексті документу мова йшла про шкільний курс «Основи християнської етики». Вважаю, що ми, депутати, у своїй діяльності повинні дотримуватись Законів. Конституція України, ст.35. Закон України «Про освіту» ст.6 та ст.31 «Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа – від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова…» – виклала свою позицію депутатка Мар’яна Вершиніна.

“Так, у нас держава передбачає вільне віросповідання і ненадання переваги будь-якій з релігій. Але ми проживаємо в християнському краї. В краї, де християнські традиції прививаються з молоком матері дітям. І я вважаю. що на думку громади, батьків у батьківських комітетах, директорів шкіл можна виносити дане питання – викладання предмету “Християнська етика” в навчальних закладах. В час, коли велика кількість українців перебуває за кордоном, в час, коли в сім’ях не завжди правильні ідеали та цінності для дітей, саме освітні заклади залишаються тим форпостом, який надає правильну орієнтацію людям, дітям в житті”, – відреагував на виступ Вершиніної депутат Роман Марцінків.

Нагадаємо, раніше форум педагогів підтримав викладання духовно-моральних курсів у школах – Біблійна історія, Основи сім’ї

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: