Кафедра екології Івано-Франківського національного університету нафти й газу виграла міжнародний проєкт в програмі транскордонного співробітництва HUSKROUA 2021-2027. Головний бенефіциар – ІФНТУНГ, пише КУРС з посиланням на пресслужбу університету.
Керівник проєкту – професорка Людмила Архипова, координатор проєкту – професор Ярослав Адаменко, які мають успішний досвід реалізації проєктів у програмі HUSKROUA 2014-2020. Партнер в проєкті – Технічний університет Клуж-Напока (Technical University of Cluj Napoса), Румунія. З цим навчальним закладом ІФНТУНГ співпрацює вже впродовж 20 років.
Цього разу реалізують проєкт “Повторне відкриття наших спільних культурних коренів і оцифровування їх для майбутніх поколінь”.
Метою проєкту є поглиблення співпраці технічних університетів, розвиток спілкування студентів, популяризація спільної культурної спадщини України та Румунії в прикордонному регіоні.
У проєкті – створення культурного центру та придбання обладнання, за допомогою якого буде оцифровано культурне надбання, що зацікавить молодь. Віртуальні центри створюватимуть паралельно в обох університетах.
Проєкт передбачає організацію двох студентських таборів – одного в Румунії та одного в Україні, де студенти разом на міжкультурному фестивалі презентують свою культуру через мистецтво, музику, танці, їжу тощо. Планується проведення семінарів, конференцій, майстер-класів та інших заходів на постійній основі.
Інноваційним є те, що розробка програм використання культурних цінностей Карпат для віртуальної реальності розпочнеться під час проєкту та буде продовжена студентами після його завершення. А електронний альбом «Культурні цінності в Спільних Карпатах (Україна-Румунія)», який включає розділи ”Мистецтво”, ”Їжа”, ”Народні ремесла”, ”Народні традиції”, ”Свята”, ”Музика”, ”Танці”, буде доступний для всіх після завершення проєкту.
КУРС писав, що в ІФНТУНГ запрацював Центр ветеранського розвитку.