За підтримки Українського культурного фонду в рамках програми «Культура.Регіони» Центр спадщини вигодської вузькоколійки розпочав реалізацію нового проєкту – «Історична подорож Вигодською вузькоколійкою».
Проєкт спрямований на популяризацію та збереження історії унікальної й найстарішої діючої вузькоколійки в Україні. Він сприятиме використанню місцевої культурної, історичної та промислової спадщини для економічного розвитку громад. Бюджет проєкту становит 351 687 грн.
Історія карпатської вузькоколійки сягає другої половини XIX століття. У 1873 році австрійський барон Леопольд Поппер фон Подгарі приїхав до селища Вигода і розпочав тут свій деревообробний бізнес. Згодом у Вигоді з’явився паровий тартак (лісопилка), а в Старому Мізуні — деревообробний завод.
Будівництво першої вузькоколійної гілки в Карпатах Поппер розпочав уже у 1883-х роках. Перша ділянка довжиною 3 км простягалась із Вигоди до заводу в Старому Мізуні. У 2004 році ця вузькоколійка стала платформою для започаткування у Вигоді нині добре відомого туристичного маршруту «Карпатський трамвай».
У доповненій експозиції Центру відвідувач зможе за допомогою інтерактивного дисплею дізнатися про історію Вигодської вузьколійки на всіх етапах її розвитку (історичні фото, відео; архівна інформація), а запустивши інтерактивний стенд «Паровий двигун», побачити принцип його роботи та відчути себе справжнім машиністом паровоза.
Команда проєкту переконана, що доповнена експозиція Центру через відродження місцевої промислової спадщини допоможе підвищити рівень обізнаності населення та забезпечить відвідувачів новими враженнями і досвідом.
Читайте також: Карпатська вузькоколійка і довкола неї: чому варто поїхати у Вигоду.