fbpx

Івано-Франківський КХП, де працівникам боргують понад 7 млн грн, готують до приватизації

Суспільство 19:51, 17.08, 2020

ДП «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів» готують до приватизації через електронні торги. Фонд держмайна, в управлінні якого зараз перебуває підприємство, обіцяє у додаткових умовах продажу передбачити погашення заборгованості із зарплати. Про це голова Фонду Дмитро Сенниченко повідомив у відповідь на звернення народного депутата від партії «Голос» Ярослава Юрчишина.

До команди «Голосу» Івано-Франківщини звернулися працівники державного підприємства «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів», яким понад пів року не виплачують зарплату. Голова Івано-Франківської обласної організації партії «Голос» Володимир Тищенко та народний депутат Ярослав Юрчишин зустрілися з працівниками Івано-Франківського КХП.

Наприкінці минулого року цілісний майновий комплекс КХП був переданий зі сфери управління Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України в управління Фонду державного майна.

Зараз на підприємстві залишилося 33 працівники, заборгованість із зарплати перед якими становить 7,2 млн грн. З цього приводу Ярослав Юрчишин надіслав відповідні звернення.

У відповіді нардепу голова Фонду Дмитро Сенниченко зазначив, що разом із підприємством Фонд отримав понад 5 мільйонів гривень боргів з невиплати заробітної плати працівникам.

«Складність ситуації в тому, що Фонд держмайна є бюджетною установою та не отримує бюджетних коштів на фінансування суб’єктів господарювання, що позбавляє його можливості швидко вирішувати фінансові питання підприємства. Тобто можливості напряму виплатити зарплати фактично немає», – зазначає Юрчишин.

Сенниченко також повідомив, що у лютому цього року прийнято рішення про приватизацію єдиного майнового комплексу Івано-Франківського КХП.

Після проведення переоцінки активів підприємства буде оголошений електронний аукціон з його продажу. Приватизація, переконує Сенниченко, надасть можливість залучити інвестиційні ресурси та виправить ситуацію з погашення заборгованості з невиплат зарплат.

«Триматимемо ситуацію на контролі та боротимемось за ефективне управління державними ресурсами. Робітники мають отримати виплату заборгованості, а ми з вами з’ясувати, хто ж довів ситуацію до критичної», – каже Ярослав Юрчишин.

ПРОМО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: