fbpx

Івано-Франківщина приєдналась до маршруту "Європейський шлях кераміки"

Суспільство 16:45, 02.08, 2022

Івано-Франківщина приєдналась до культурного маршруту Ради Європи «Європейський шлях кераміки».

Сьогодні, 2 серпня, голова Івано-Франківської облдержадміністрації Світлана Онищук мала онлайн-зустріч з представниками Фонду Цілей Сталого Розвитку ООН, управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій, управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації. На ній обговорили приємну для Івано-Франківської області новину – приєднання Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського у статусі партнера до культурного маршруту Ради Європи «Європейський шлях кераміки».

20 червня Асамблея Міжнародної асоціації «Європейський шлях кераміки» офіційно погодила приєднання Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського (місто Коломия, Івано-Франківська область, Україна) до складу Асоціації, інформує Івано-Франківщина туристична.

Відтепер традиції і спадщина Косівської мальованої кераміки стануть частиною загальноєвропейського культурного надбання, оскільки прикарпатський музей став новим партнером культурного маршруту Ради Європи “Європейський шлях кераміки”.   

Нагадаємо, Косівська мальована кераміка увійшла в репрезентативний список ЮНЕСКО

Довідково. Заявку на включення Косівської мальованої кераміки до культурного маршруту Ради Європи «Європейський шлях кераміки» підготували фахівці управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації, Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського за сприяння кандидата мистецтвознавства, члена Національної спілки художників України, голови БО «БФ «Автентика Гуцульщини», майстрині художньої кераміки, заслуженої діячки мистецтв України Марії Гринюк.

Приєднання Івано-Франківщини до культурного маршруту відбулось завдяки активному комунікаційному супроводу Президента Фонду Цілей Сталого Розвитку ООН, посла Болонського Центру ЮНЕСКО Мауріціо Ароніки. Співпраця Івано-Франківської облдержадміністрації з паном Мауріціо Аронікою розпочалась влітку 2021 р., коли він відвідував Прикарпаття у рамках робочого візиту, націленого допомогти нашій області долучитися до проєктів Цілей сталого розвитку.

Європейський шлях кераміки – це культурний маршрут, сертифікований Радою Європи у 2012 р. Він націлений на надання цінності культурній спадщині, пов’язаній з виробництвом кераміки та її давніми традиціями, створення сталої та конкурентоспроможної туристичної пропозиції не лише на основі мистецьких творів і колекцій (майстерень і музеїв), але й культурного та соціального розвитку, в якому ці дестинації жили протягом багатьох років.

Маршрут об’єднує такі держави: Німеччина, Іспанія, Франція, Італія, Нідерланди, Португалія, Великобританія, Туреччина. А відтепер і Україну.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: