Івано-Франківський ІТ-Кластер розпочинає перше вивчення ІТ-ринку Івано-Франківська та області. Дослідження проведуть у співпраці з Львівським ІТ Кластером, який робить аналітику ІТ-галузі у своєму регіоні вже шостий рік поспіль.
Дослідження мають на меті охопити якомога більшу кількість ІТ-спеціалістів на Львівщині та Франківщині. Спільно буде вперше проведено аналіз структури ІТ-ринку Франківська, сформовано профіль ІТ-спеціалістів.
Партнерство дозволить вивчити та зіставити дані двох міст та виокремити спільні тенденції.
“Ми хочемо зрозуміти динаміку ринку, потреби та перспективи розвитку. Для Івано-Франківська це буде перше глибоке дослідження ІТ-сфери регіону, і його результати мають на меті стати стартовим майданчиком для залучення нових інвестицій у галузь, посилення співпраці з дотичними бізнесами, розвитку та розширення ІТ-ринку регіону. Тому ми вдячні колегам з Львівського ІТ-Кластера за пропозицію та допомогу в проведенні спільного аналітичного дослідження”, – прокоментувала Ірина Дарвай, виконавча директорка Івано-Франківського ІТ-Кластера.
Звіт серед іншого буде містити інформацію щодо ефективності дистанційної роботи ІТ-спеціалістів, впливу карантину на умови праці, ставлення до вакцинації тощо. На додаток, цьогорічний IT Research дослідить шляхи припливу людського капіталу у місто, вплив вищої освіти тощо.
“Пандемія змусила нас гуртуватися й зіткнутися з новими викликами, які стали випробуванням не лише для нашої індустрії, але для суспільства в цілому. Дистанційна робота стирає кордони, що дає змогу розширювати географію. COVID-19 спричинив міграцію людей та зміну цінностей, що створює нове поле для досліджень. Тому ми раді, що Івано-Франківський ІТ-Кластер відгукнувся на нашу пропозицію. IT Research 6.0 – це дослідження, яке має на меті показати, як можна якісно співпрацювати та простежити зміни в ІТ-галузі в двох сусідніх містах України. Ми раді мати такого надійного партнера,” – додав Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ-Кластера.
Важливою складовою у якості дослідження є об’єм даних, а саме – залучення якомога більшої кількості ІТ-фахівців до опитування. Планується, що участь в опитуванні візьмуть 2000+ спеціалістів та кілька сотень IT-компаній. Всі дані, отримані від респондентів, є цілком конфіденційними та не підлягатимуть розголошенню, а також будуть використані лише з аналітичною ціллю.
Результати IT Research 6.0 можна буде знайти на сайті Львівського та Івано-Франківського ІТ-Кластерів.
Анкета для ІТ-фахівців Івано-Франківська – заповнюйте тут.